"Jak stać się Daeva" - Przewodnik po Questach 1-10 lvl Elyos [Koniec]

(1/6) > >>

Skidbladnir:
„Jak stać się Daeva” - Przewodnik po Questach 1-10 lvl
Quest nr. 1 Lvl. 1 Sleeping On The Job
Pierwszy Quest otrzymujemy od NPC o imieniu Elpas. Quest jest banalny i chyba ma dać nam kilka sekund na naukę chodzenia, ponieważ musimy jedynie przejść do NPC Mires, który znajduje się niedaleko obok.
Nagroda: 30 Kinah
Exp: 50

Quest nr. 2 Lvl. 1 Kerubim Hunt
Quest otrzymujemy od NPC, do którego przed chwila podeszliśmy. Quest polega na zabiciu trzech Striped Kerub, czyli mobków, które spacerują sobie tuż obok.
Nagroda: 100 Kinach
Exp: 330

Quest nr. 3 Lvl. 2 Grain Theves
Quest również otrzymujemy od NPC Mires. NPC prosi o przyniesienie mu 4 ziaren „Kerubim Grain Sack”, ziarna znajdują się w workach na farmie za plecami NPC.
Nagroda: 80 Kinah
Exp: 380

Quest nr. 4 Lvl. 2 Report To The Priest
Quest również od NPC Mires. Quest informuje nas, iż w wiosce Akarios Plains praca jest skończona i, że trzeba udać się do dalej położonej wioski Akarios Village zdać relacje NPC Polinia.
Nagroda: 30 Kinah
Exp: 210

Quest nr. 5 Lvl. 3 Snuffler Headache
Po drodze do wioski Akarios Village napotykamy NPC Kales, który czeka na nas z tym Questem. NPC prosi nas o zdobycie czterech „Long Snuffler Tail”, jak łatwo się domyślić aby zdobyć te ogony trzeba zabić właścicieli, czyli spacerujące obok mobki Grain Snuffler.
Nagroda: 120 Kinah
Exp: 530

Quest nr. 6 Lvl. 3 Kales’ Request
Quest otrzymujemy również od NPC Kales. Quest podobnie jak Quest nr. 4 prowadzi nas do Akarios Village, a dokładniej do tamtejszego kucharza NPC Uno, któremu mamy przekazać otrzymane ziarno.
Nagroda: ??
Exp: 300

Quest nr. 7 Lvl. 2 Collecting Angelica
NPC Polinia w Akarios Village, u której kończymy Quest nr. 4 składając raport czeka na nas z kolejnym Questem. Quest polega na zebraniu 10 „Angelic”, kwiaty te można znaleźć tuż za wioską.
Nagroda: 3 Life Potiony odnawiające natychmiastowo + 340 HP
Exp: 1310

Quest nr. 8 Lvl. 3 Uno’s Ingredients
NPC Uno w Akarios Village, któremu przynieśliśmy ziarno czeka na nas z kolejnym Questem. Quest polega na zdobyciu sześciu „Airon Meat”, czyli musimy udać się na polowanie na Pink Beak Airon, które znajdują się poza wioską w jeziorze Cliona Lake.
Nagroda: 320 Kinah
Exp: 610

Quest nr. 9 Lvl. 3 Abandoned Goods
Obok NPC Uno stoi NPC Minalinerek - Pierwszy spotkany przez nas przedstawiciel rasy Shugo. Quest polega na zdobyciu pięciu „Wine”, wino znajduje się w beczkach na Ager’s Farm, czyli 2 minuty drogą za jeziorem Cliona Lake.
Nagroda: 200 Kinah
Exp: 720

Quest nr. 10 Lvl. 4 To Fish In Peace
Zabijając Pink Beak Airon w Cliona Lake zapewne natkniemy się na NPC Feira, dobrze się składa, ponieważ czeka ona na nas z Questem. Quest polega na zabiciu pięciu Bron Bristole Brax i pięciu Rake Claw Slink.
Nagroda: 470 Kinah
Exp: 1250

Quest nr. 11 Lvl. 4 A Book For Namus
Quest dostajemy od stojącego przy wyjściu z wioski Akirios Village strażnika Melampus. Quest jest ostatnim z tej wioski i prowadzi nas do nowej krainy zwanej Daminu Forest gdzie mamy dostarczyć księgę „The Nymph In Folklore” do NPC Namus’a.
Nagroda: 50 Kinah
Exp: 450

Quest nr. 12 Lvl. 6 Light Up The Night
W drodze do Damianu Forest już po chwili spotkamy NPC Paranoa z Questem dla nas. NPC prosi nas o zdobycie sześciu „Luciferin”, aby je wydropić trzeba zabić mobki Two-Days Sparky.
Nagroda: 450 Kinah
Exp: 2250

Quest nr. 13 i 14 Lvl. 4 i 6 Insomnia Medicine i The Elim’s Mysterious Message
Po wykonaniu Quest nr. 11, czyli zaniesieniu księgi do NPC Namus w Daminu Forest dostajemy od niego dwa Questy. W pierwszym Queście trzeba zdobyć pięć „Sylphen Wing” poprzez zabijanie Everglade Sylphen i zanieść je NPC Uno w Akirios Village aby ten zrobił potrawę (do wyboru mamy zupę i sok) dla NPC Namusa, którą potem trzeba mu zanieść.
W drugim Queście mamy pomóc w zinterpretowaniu pewnej wiadomości poprzez pójście z nią do dwóch NPC, dokładniej najpierw do NPC Feira w jeziorze Cliona Lake, potem do NPC Asteros w wiosce Akirios Village.
Nagroda 1: 450 Kinah
Nagroda 2: 120 Kinah
Exp 1: 1150
Exp 2: 2430

Quest nr. 15 Lvl. 4 Mushroom Thief
Obok NPC Namus stoi NPC Ampeis z Misją nr. 3 dla nas, jak się jednak okazuje czeka na nas też z Questem. Quest polega na zabiciu ośmiu Short Bistale Mebiggus.
Nagroda: Trzy Roastet Porgus, czyli jedzenie zwiększające atak fizyczny o dwa punkty na 15 min.
Exp: 1580

Quest nr. 16 Lvl. 6 A Taste Of Namus’ Medicine
Po powrocie do NPC Ampeis aby się rozliczać z Quest nr. 15 trudno nie zauważyć, iż NPC Namus ma dla nas nowy Quest. Quest jest prosty i ma za zadanie zaprowadzić nas do nowej wioski, ponieważ polega na dostarczeniu itemu do NPC Lonia znajdującej się w wiosce Melponeh’s Camapsite, czyli 2 min drogą za krainą Daminu Forest.
Nagroda: 150 Kinah
Exp: 1680

Quest nr. 17 Lvl. 6 Polinia’s Ointment
Do odnalezienia tego Quest prowadzi Misja nr. 3 ściągając nas powrotem do Akirios Village gdzie NPC Polonia czeka na nas z Questem. Quest polega na powrocie do wioski Melponeh’s Camapsite i przekazaniu przesyłki do NPC Melponeh.
Nagroda: 100 Kinah
Exp: 1970

Quest nr. 18 Lvl. 7 Ancient Cube
Obok NPC Poloni stoi NPC Beavrunerk również z Questem dla nas. W Queście chodzi o znalezienie „Ancient Cube”, skrzynka znajduje się w dolinie za fasadą obronną na samym końcu Kabrah Strip Mine, czyli nowej krainy obok wioski Melponeh’s Camapsite za ziemiami mobków Dukkaki.
Nagroda: 640 Kinah
Exp: 3350

Quest nr. 19 Lvl. 6 Mopping Up Zaifs
Po powrocie do obozu Meloponeh’s Campsite okazuje się, że NPC Tula oprócz Misji ma Quest dla nas. Quest polega na zabiciu dziewięciu Gray Zaif, które znajdują się w połowie drogi do krainy Daminu Forest.
Nagroda: 800 Kinah
Exp: 4050

Quest nr. 20 Lvl. 7 Oz’s Prayer Beads
Obok NPC Tula stoi NPC Oz, który tak samo ma dla nas Misje i Quest. W Queście chodzi o zdobycie trzech „Oz’s Prayer Beat”, item można wydropić z mobków Three-Day Sparky i Pincer Head Sparkles, które znajdują się na Agaric Spore Road, czyli nowej krainie położonej jakby się szło cały czas prosto drogą nie zbaczając do obozu Meloponeh’s Campiste.
Nagroda: 630 Kinah
Exp: 3350

Quest nr. 21 Lvl. 8 Melponeh’s Mushroom Research
Obok NPC Oz stoi NPC Melponeh mający dla nas Quest. Quest polega na zdobyciu pięciu „Mushroom Hert”, serca można wydropić z mobków Fearless Fungy, znajdujących się w tym samym miejscu co mobki z poprzedniego Questu.
Nagroda: 890 Kinah
Exp: 4950

Quest nr. 22 Lvl. 8 Tula’s Music Box
Po wykonaniu Quest nr. 19 dostajemy następny od tego samego NPC. Quest polega na wydobyciu siedmiu „Iron Ore”, kamienie można zdobyć z czarnych skał porozrzucanych po Karabah Strip Mine, czyli krainie poznanej przy okazji Quest nr. 18, Quest kończymy rozmawiając z NPC Poa znajdującym się na końcu poznanej przy okazji Quest nr. 20 i nr. 21 krainy Agaric Spore Road.
Nagroda: Do wyboru Dagger, Sword, Mace albo Spellbook
Exp: 2950

Quest nr. 23 Lvl. 7 Where’s Tutty?
W połowie drogi do NPC Poa natkniemy się na NPC Pernos czekającego z Questem dla nas. Quest polega na znalezieniu „Tutty”, zaginione zwierze już nie żyje i znajduje się nad paleniskiem na ogrodzonym fasadą wzgórzu w krainie poznanej przy okazji Quest nr. 18 i 22, czyli Karabah Strip Mine, zadanie wykonujemy podchodząc pod same palenisko tak aby pokazałam się nam filmik.
Nagroda: 2 Mana Potiony odnawiające natychmiastowo + 540 MP
Exp: 4150

Quest nr. 24 Lvl. 7 Avenging Tutty
Quest dostajemy po wykonaniu Quest nr. 23 od NPC Pernos i jest on kontynuacją poprzedniego, ponieważ chodzi w nim o odwet za śmierć Tutty’iego. Quest polega na zdobyciu pięciu „Kobold’s Spoon”, łyżkę dropimy z mobków Dukkaki znajdujących się w Karabah Strip Mine.
Nagroda: 600 Kinah i 4 Life Potiony odnawiające natychmiastowo + 340 HP oraz title Animal Lover + 20 MP

Quest nr. 25 Lvl. 8 Suspicious Ore
NPC Poa, u którego zakończyliśmy Quest nr. 22 czeka na nas z Questem. Quest polega na znalezieniu sześciu „Suspicious Ore”, kamienie można znaleźć w skrzynkach w tunelu w Timolia Mine, czyli nowej krainie kawałek dalej za NPC.
Nagroda: Sentinel’s Hat
Exp: 5540

Quest nr. 26 Lvl. 9 Scouting The Timolia Mine
Drugi z kolei Quest od NPC Poa. Quest polega na zdobyciu pięciu „Engine Part”, części można zdobyć z mobków Dukkaki znajdujących się w krainie, z której przed chwilą wróciliśmy, czyli Timolia Mine.
Nagroda: Sentinel’s Hat
Exp: ??

Misja nr. 1 Lvl. 1 Merencary Capitan’s Call
Właściwie nie jest to jeszcze misja, jedynie wstęp do nich. Otrzymujemy ją po wkroczeniu do wioski Akarios Village. Musimy jedynie podejść do NPC Kalio i z nim porozmawiać.
Nagroda: Dostęp do innych misji

Misja nr. 2 Lvl. 3 The Kerub Threat
Misje dostajemy od NPC Muranes znajdującego się tuż za Akirios Village.
Pierwsza część Misji polega na zabiciu pięciu Small Horn Kerub.
Następnie musimy zdobyć pięć „Kerubim’s Fang” poprzez zabijanie mobków Big Foot Kerub i przynieść je NPC Muranes.
Misje kończymy rozmawiając z NPC Kalio w wiosce Akirios Village.
Nagroda: Do wyboru Cloth, Leather albo Chain shoes
Exp: 1000

Misja nr. 3 Lvl. 5 Request Of The Elim
W Daminu Forest obok NPC Namusa stoi NPC Ampeis czekający z Misją dla nas.
Na początku musimy wysłuchać historii „Elim Forest Protektor Noah”, czyli porozmawiać z drzewem stojącym obok, tym co tak cały czas się do nas uśmiechało ;p
Następnie musimy znaleźć i obudzić dwóch „Sleeping Elder” grając im na flecie otrzymanym od drzewa Forest Protektor Noah i po wykonaniu zadania powiadomić go o tym.
Dalej otrzymujemy zadanie zdobycia sześciu „Kobold Ax”, toporki wypadają z mobków Dukkaki, które znajdziemy w Deforested Area 2 min drogą za Daminu Forest, po wykonaniu zadanie wracamy do drzewa Forest Protektor Noah.
Teraz zostajemy pokierowaniu do drzewa Daminu, czyli stojącego kawałek dalej największego i najstarszego z rodziny drzew.
Po rozmowie z Daminu zostaniemy przeniesieni do Abbys aby „przypomnieć sobie przeszłość”, będziemy musieli tam porozmawiać z NPC Karmatis, po rozmowie zobaczymy filmik lotu po czym z powrotem pojawimy się obok Daminu.
Teraz dokańczamy rozmowę z Damianu.
Misje kończymy opowiadając o wszystkim NPC Kalio w wiosce Akiros Village.
Nagroda: Dagger, Sword, Mace albo Spellbook oraz title Tree-Hugger dający + 4 Accuracy
Exp: 2830

Misja nr. 4 Lvl. 7 Illegal Loggin
Misje dostajemy od NPC Oz w obozie Melophe’s Campsite.
Na początku musimy zabić dwanaście mobków Dukkaki znajdujących się w krainie Kabrah Strip Mine i po wykonaniu zadania powiadomić o tym NPC Oz.
Następnie musimy wrócić do krainy Kabrah Strip Mine i zabić trzy mobki „Tursin Overseer”.
Kończymy powiadamiając o wykonaniu zadania NPC, od którego dostaliśmy tą Misję.
Nagroda: Cloth, Leather albo Chain shoes
Exp: 4160

Misja nr. 5 Lvl. 8 Neutralization
Misje dostajemy od NPC Tula w obozie Melophe’s Campsite.
Misja zaczyna się filimkiem, w którym pokazany jest wielki kocioł z zieloną substancją, pierwszym zadaniem jest odnalezienie tego kotła i wydobycie z niego substancji, kocioł znajduje się w samym środku na wzgórzu krainy Kabrah Strip Mine.
Następnie zdobytą substancję musimy zanieść do NPC Pernos znajdującego się w krainie Agaric Spore Road.
Dalej NPC Pernos prosi nas o zdobycie trzy „Mushroom Spores”, wydropić je można z przechadzających się obok Spore Shade Fungus, kiedy już je mamy wracamy porozmawiasz NPC Pernos.
Kolejnym krokiem jest powrót do kotła w krainie Kabrah Strip Mine, ponieważ NPC Pernos zamienia naszą substancje na inna, którą musimy wlać do kotła.
Teraz wracamy porozmawiać z NPC, od którego dostaliśmy tą Misję.
Misję kończymy składając raport NPC Kalio w Akarios Village.
Nagroda: Cloth, Leather albo Chain pants/leg
Exp: ??

Misja nr. 6 Lvl. 9 No Entry
Misja zaczynamy u NPC Kalio w obozie Akarios Village.
Na początku misja prowadzi nas drogą od NPC do NPC. Kolejno Oz w obozie Melophe’s Campsite, Pernos w krainie Agaric Spore Road, Poa na końcu krainy Agaric Spore Road.
Od ostatniego NPC dostajemy zadanie znalezienia NPC Ino znajdującego się w tunelu w krainie Timolia Mine.
Następnym zadaniem jest zniszczenie „Green Power Generator”, generator znajdziemy na lewo po przejściu tunelu, dalej musimy zniszczyć „Blue Power Generator” znajdujący się na prawo po przejściu tunelu, kawałek dalej schodami w górę znajduje się „Violet Power Generator”, który też mamy zniszczyć.
Ostatnim zadaniem przed powrotem jest zniszczenie Abbys Gate znajdującej się za ostatnim generatorem.
Misje kończymy rozmawiając z NPC, od którego dostaliśmy misję.
Misja wbrew pozorom jest niemożliwa do wykonania samotnie, po drodze co krok są mobki Dukkaki z levelem równym naszemu, a na końcu przy Abbys Gate znajduje się Boss z levelem wyższym.
Nagroda: Cloth, Leather albo Chain jacket
Exp: 11500 oraz title Poeta’s Protector dający + 20 HP i + 2 Physical Defense

Misja nr. 7 Lvl. 9 Ascension
Misje dostajemy od NPC Pernos w krainie Agraic Spore Road.
Na początku musimy udać się na wysepkę na środku jeziora Cliona Lake by otrzymaną od NPC butelkę napełnić wodą.
Następnie musimy udać się do Daminu w krainie Daminu Forest i odebrać od niego „Daminu’s Essence”, czyli jego łzę.
Teraz wracamy do NPC, od którego otrzymaliśmy misję, ten przenosi nas do Abbys by podjąć drugą próbę „przypomnienia sobie przeszłości”.
W Abbys musimy porozmawiać z NPC Karmatis, po rozmowie oglądamy filmik lotu, w którym lądujemy na innej części Abbys.
Teraz musimy zabić cztery Draconute Raiders, mobki są tuż obok i po chwili się na nas rzucają.
Po pokonaniu w/w mobków musimy walczyć z Bossem Orissa, walka trwa dopóki nie zjedziemy mu połowy HP, po tym pojawia się filmik.
Po filmiku okazuje się, iż stoi obok nas NPC Pernos, z którym musimy porozmawiać, podczas rozmowy wybieramy klasę, którą chcemy dalej grać.
Po wybraniu klasy misja się kończy, a my zostajemy przeniesieni do krainy Agaric Spore Road.
Nagroda: Możliwość wyboru klasy
Exp: 73200

Misja nr. 8 Lvl. 10 Daeva’s Ceremony
Misja jest kontynuacją poprzedniej, pojawia się po wbiciu 10 lvl co dzieje się po skończeniu Misji nr. 9.
Na początku musimy porozmawiać z NPC Pernos, podczas rozmowy ustalamy, czy chcemy jeszcze tutaj np. dokończyć jakiś Quest, czy chcemy już przenieść się do Sanctrum.
W Sanctrum Quest prowadzi nas krótką drogą od NPC do NPC. Kolejno Leath, która stoi kilkanaście metrów przed nami, Jucleas znajdujący się na końcu Lyceum, u którego uroczyście kończymy ceremonię i w zależności od klasy NPC trener ze skillami w Lyceum.
Nagroda: Jesteśmy już wybraną klasą oraz w zależności od klasy różne bronie
Exp: 6250

Artykuł wydaje mi się skończony. Jest kilka braków, ale w tej chwili nie mam jak ich uzupełnić... Proszę o opinie!
magrat, liczę na ciebie ;p
Wielkie podziękowania dla Aiyoku za spisywanie ilości Expa po Queście o czym przypomniałem sobie na 7 lvl ;p

Aiyoku:
No, tego się spodziewałem :P sam też żałuję że nie udało mi się wyłapać EXP'a za wszystkie questy, oczywiście zdaję sobie też sprawę, że to nie jest koniec artykułu ^^

Quest nr. 23 Lvl. 7 Where’s Tutty?
W połowie drogi do NPC Poa natkniemy się na NPC Pernos czekającego z Questem dla nas. Quest polega na odnalezieniu zaginionego zwierzątka. (Właściwe to nie za bardzo wiem, jak opisać miejsce gdzie się znajduje ten cały Tutty) Istnieją dwie drogi do Kabrah Strip Mine, wchodząc od strony zachodniej (chyba) i idąc mniej, więcej cały czas prosto dojdziemy do jakby kamiennej rampy, na niej powinny być dwa mobki strzegące wejścia, idąc dalej znajdziemy rożno, a na nim smażący się Tutty :D Unikając mobków dookoła, albo jak kto woli, pozbycie się ich, klikamy na rożno, pojawi się krótka Cut-scenka. Następnie wracamy do Pernos'a po nagrodę.
Nagroda: 2 Mana Potion
Exp: 4150

:P

Musashi:
to juz potwierdzone ze EU wersja?

Skidbladnir:
Użyłem nazw pojawiających się przy okazji nowych materiałów od NCSoft'u, poszczególne nazwy mogą się zmienić i zostaną ostatecznie przeze mnie sprawdzone wraz z wyjściem EU wersji.
Aiyoku, thx! Zaraz sprawdzę i napisze ;)

Neon94:
Moim zdaniem to na stronie głównej powinien zostać utworzony nowy podtytuł: Questy, z rozwijanym drzewkiem i tam powinien pojawić się ten poradnik.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona