Zamknij Witaj! Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto tutaj. Rejestracja jest szybka i nie wymaga wypełniania skomplikowanych formularzy!
www.AionOnline.com.pl
+  Aion Online
|-+  Artykuły użytkowników forum» Gotowe materiały i komentarze» Empirejscy Władcy
Login:
Hasło:
Ankieta
Pytanie: Jak oceniasz materiał?
Dobry (do kategorii artykułów na stronie głównej) - 61 (72.6%)
Dobry (zasługuje na własny dział na stronie głównej) - 13 (15.5%)
Zły (do poprawienia) - 5 (6%)
Zły (nawet nie warto poprawiać) - 5 (6%)
Głosów w sumie: 82

Strony: [1] 2
Drukuj
Autor Wątek: Empirejscy Władcy  (Przeczytany 32165 razy)
Skidbladnir
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1128
IGNORUJ
: Sierpień 25, 2009, 10:45:21

Link do roboczego tematu:
http://www.aiononline.com.pl/forum/index.php?topic=1747.0

Autor: Rillas

Proponowana przez autora wersja finalna, do oceny przez forumowiczów:
(Grafiki i formatowanie zostaną dopracowane jeśli materiał zostanie zaakceptowany)

EMPIREJSCY WŁADCY (The Empyrean Lords)

Empirejscy Władcy (The Empyrean Lords) to dwanaście pół-boskich istot posłanych przez Aiona jako Strażnicy Wieży Wieczności. Walczyli przeciwko Drakenom, znanym później jako Balaur, w Wojnach Tysiąclecia, lecz nie byli w stanie uchronić Wieży przez zniszczeniem. W wyniku destrukcji Wieży, "fundamentu świata", Atreia została podzielona na dwie części, także Empirejscy Władcy podzielili się na dwie frakcje - Władców Seraphim (Elyos), i Władców Shedim (Asmodianie).


Seraphim: Władcy Elyos

Obrazek - nie zaladowal sie? powiadam autora!Ariel, Pani Światłości

Symbol: światłość, południe.
W dawnych czasach przed zniszczeniem Wieży, Ariel była władczynią południa. Obecnie przewodzi pozostałym czterem Władcom Seraphim i mieszkańcom Elysei. Chowa głęboki żal i rozczarowanie iż brawura i ignorancja Azphela doprowadziła do klęski rokowań pokojowych. Znana jest z troskliwości, rozwagi, miłosierdzia oraz litości, jakkolwiek w przeciwieństwie do pozostałych Władców jej pełna moc nie jest ujawniona.
Obrazek - nie zaladowal sie? powiadam autora!Siel, Pani Czasu

Symbol: czas, wschód.
Siel była władczynią wschodu oraz opiekunką Wieży. Dzięki pobożności i szlachetnemu duchowi była idealną opiekunką Wieży, co uważała za sens swego życia. By zakończyć Wojny Tysiąclecia zgodziła się na proponowany przez Israphela układ pokojowy z Drakenami mimo poważnych wątpliwości. Po zerwaniu rozmów pokojowych i rozpoczęciu walk wewnątrz Wieży, Siel uświadomiła sobie ogrom swojej pomyłki. Oskarżając siebie o naiwność, poświęciła życie by ocalić Atreię przed całkowitym zniszczeniem.
Obrazek - nie zaladowal sie? powiadam autora!Nezekan, Pan Sprawiedliwości

Symbol: sprawiedliwość, Templar
Nezekan jest jednym z Władców Seraphim czczonym przez Elyos. Poważny i zdecydowany, pozostaje lojalny wobec Ariel i rzadko wnosi głos skargi czy sprzeciwu, jako jej prawa ręka wprowadza w życie jej rozkazy. Gdy Ariel zgodziła się na rokowania pokojowe z Balaurami, Nezekan podążył za nią bez wahania. Jego potęga równa się mocy jednego z Władców Shedim, Zikela z którym niegdyś rywalizował. Posiada ogromną siłę fizyczną i jest w stanie znieść każdy atak. Posługuje się Izith, Tarczą Tajemnic. Nezekan i Władczyni Shedim Triniel spotkali się ponownie po otwarciu Abyss, gdzie walczyli zajadle. Jest powszechnie wiadomo, iż nie przepadają za sobą, lecz powody tej niechęci nie są znane.
Obrazek - nie zaladowal sie? powiadam autora!Vaizel, Pan Wolności

Symbol: wolność, Ranger.
Władca Seraphim. Uważany jest za "czarną owcę Elysei" i nawet Nezekan znany ze swojej tolerancji, wykazuje mało cierpliwości wobec jego ostentacyjnego sposobu bycia i liberalnych poglądów. Vaizel nie uznaje autorytetu Nezekana co jeszcze bardziej utrudnia relacje między nimi. Biegły we władaniu łukiem i ukrywaniu się, rzadko przebywa w Sanctum, woli przemierzać Elysę i spotykać się z ludźmi. Nie bierze także aktywnego udziału w wojnie, co powinno być jego najważniejszy obowiązkiem jako jednego z Władców Seraphim.
Obrazek - nie zaladowal sie? powiadam autora!Kaisinel, Pan Iluzji

Symbol: iluzja, strach, Spirit Master.
Władca Seraphim. Często inni Władcy czują się nieswojo w jego obecności z powodu ponurego i zamkniętego w sobie charakteru. Lekkomyślnie traktuje życie, lubuje się w walce i zabijaniu. Jego niezwykłe umiejętności władania Eterem pozwalają mu na przywołanie go pod jakąkolwiek postacią sobie zażyczy. Podczas Pierwszej Wojny Abyss został pokonany i znieważony przez Władczynie Shedim - Lumiel i czeka obecnie by móc zemścić się za to upokorzenie.
Obrazek - nie zaladowal sie? powiadam autora!Yustiel, Pani Życia

Symbol: życie, Cleric.
Władczyni Seraphim. Zawsze pozytywnie nastawiona i przyjazna, Yustiel lubiana jest przez wszystkich Władców Elysei. Ma delikatny, opiekuńczy i prawy charakter, ceni pokój ponad wszystko inne co często stawia ją w konflikcie z Kaisinelem. Yustiel dostrzega wartość w każdym życiu niezależnie, czy są to wrogowie czy sprzymierzeńcy. Pozostaje wierna Ariel zamieszkując Elyseę, jakkolwiek jej jedynym pragnieniem jest powrót do dawnych dni jedności.


Shedim: Władcy Asmodian

Obrazek - nie zaladowal sie? powiadam autora!Azphel, Pan Mroku

Symbol: ciemność, północ.
W dawnych czasach, Azphel był władcą północy. Obecnie przewodzi Władcom Shedim i mieszkańcom Asmodae. Kiedy Israphel nawoływał do zawarcia pokoju z Balaurami, to właśnie Azphel był jego zaciekłym przeciwnikiem w tym pomyśle. Jest precyzyjny i srogi, nawet arogancki i wyniosły Zikel, Pan Zniszczenia, kłania się przez Azphelem, a najpotężniejszy wśród Elyosów, Nezekan, lęka się go. Mówi się iż potęga Azphela równa się połączonym siłom Zikela i Nezekana. Jego lodowe oblicze emanuje aurą nieprzeniknionej siły.
Azphel zarzuca Ariel iż nie nadaje się na przywódcę, gdyż zgodziła się na rokowania pokojowe wbrew jego ostrym sprzeciwom. Uważa, iż to jej słabość doprowadziła do Kataklizmu i podziału świata na pół. Wyznaję zasadę iż najważniejszym zadaniem Empirejskich Władców jest walka z Balaurami i ochrona Wieży, i że Ariel zapomniała o swoich obowiązkach i odpowiedzialności.
Obrazek - nie zaladowal sie? powiadam autora!Israphel, Pan Przestrzeni

Symbol: przestrzeń, zachód.
Israphel był Władcą zachodu oraz opiekunem Wieży. Jako pierwszy zaproponował pakt pokojowy z Drakenami, a także przekonał Siel by poparła tą propozycję. Należał do grona czterech władców stron świata, którzy przewodzili Empirejskim Władcom przed Kataklizmem, gdyż wykazywał się pobożnością i szlachetnością. Jednakże zaczął potajemnie pragnąć większej władzy i czuł zazdrość wobec Siel, co ostatecznie doprowadziło do wypaczenia jego charakteru. Podczas Kataklizmu pomógł powstrzymać zagładę Atreii i poległ wraz ze Siel.
Obrazek - nie zaladowal sie? powiadam autora!Zikel, Pan Zniszczenia

Symbol: zniszczenie, Gladiator.
Jeden z Władców Shedim czczony przez Asmodian. Prawa ręka Azphela, potrafi zrozumieć wolę przywódcy Władców Shedim lepiej niż ktokolwiek inny. Patrzy z góry na wszystkich prócz Azphela. Potrafi posługiwać się każdą bronią, lecz jego umiejętności walki mieczem są szczególnie znane. Dumny i porywczy, często pozwala emocjom kierować swoimi poczynaniami, siejąc postrach dookoła.
Żywi głęboką nienawieść do Balaurów oraz Władców Seraphim, głównie do Nezekana, który przed Kataklizmem był jego rywalem. Gdy Deltras oraz jego podwładni z Legionu Sztormu, specjalnego oddziału Nezekana, wkroczyli do Abyss, Zikel uwięził ich i usiłował nakłonić do zrzeknięcia się lojalności wobec Władców Seraphim, co było jedną z przyczyn Pierwszej Wielkiej Wojny Abyss.
Obrazek - nie zaladowal sie? powiadam autora!Triniel, Pani Śmierci

Symbol: śmierć, Assassin.
Władczyni Shedim. Obok Zikela, najbliższa doradczyni Azphela. Niektórzy twierdzą że jej opanowany charakter czyni ją silniejszą niż porywczy Zikel. Triniel odznacza się niespotykaną umiejętnością zachowania zimnej krwi w każdej sytuacji, jest skryta i tajemnicza. Specjalizuje się w chytrym wyszukiwaniu słabego punktu wroga, a co ważniejsze w atakowaniu bezlitośnie jeśli sytuacja jest korzystna. Chodzą pogłoski iż za dawnych czasów była kochanką Nezekana, ale ci co widzieli ich walczących zaciekle w Abyss nie dają tym plotkom wiary.
Obrazek - nie zaladowal sie? powiadam autora!Lumiel, Pani Mądrości

Symbol: wiedza, Sorcerer.
Władczyni Shedim. Mimo młodości i niewinnego wyglądu przed Kataklizmem, nienasycona ciekawość pchnęła Lumiel do dogłębnych badań natury Eteru, a w konsekwencji do zwiększenia umiejętności,  przez co posiada największą moc magiczną w Atrei. Podczas Wojen Abyss wielokrotnie zaciekle walczyła z Kaisinelem, Lordem Iluzji i pokonywała go, jakkolwiek nadal obawia się jego mocy. Za dawnych czasów była bliską przyjaciółką Ariel, lecz obecnie przyjaźń ta została zniszczona.
Obrazek - nie zaladowal sie? powiadam autora!Marchutan, Pan Przeznaczenia

Symbol: przeznaczenie, Chanter.
Władca Shedim. Markutan był bliskim przyjacielem Siel i ma trudności w przebywaniu w pobliżu Władcy Zniszczenia Zikela. Bardzo tajemniczy, uczciwy, opanowany. Jego pełna szacunku, acz pozbawiona wyrazu twarz oraz masywna budowa ciała są odzwierciedleniem potęgi w nim tkwiącej.

Artykuł napisany przez Rillas dla gildii IX Kohorta oraz serwisu AionOnline.com.pl.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2009, 15:48:34 wysłane przez Skidbladnir » Zapisane
Reklama
« : Sierpień 25, 2009, 10:45:21 »

Zarejestruj konto i zacznij grać!
 Zapisane
Rillas
ModeratorPlus
Ekspert
*
Offline Offline

Wiadomości: 2661
Rasa: Asmodians
Klasa: Cleric
Nick: Rillas / Alysanne
Wersja: Europa
Serwer: [PL] Barus


WWW

IGNORUJ
Odpowiedz 1 : Sierpień 30, 2009, 08:28:30

Czyżby artykuł był taki nudny że nikt nie chce go ocenić? Smutny
Zapisane
Asag
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1502
Rasa: Asmodians
IGNORUJ
Odpowiedz 2 : Sierpień 30, 2009, 09:22:34

Fajny artykuł. Skąd wzięłaś grafiki jeśli można wiedzieć?

Sądząc po obrazkach niektórzy lordowie mają klasy jak w grze np Nezekan templar, Vaizel ranger itp itd. Ogólnie lubię zawsze całą otoczkę wokół gier typu lore, opis świata, bogów (że też w mojej okolicy nikogo nie ma kto by grał w AD&D  Płacz) więc artykuł bardzo mi się podoba.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2009, 10:02:02 wysłane przez Asag » Zapisane
Rillas
ModeratorPlus
Ekspert
*
Offline Offline

Wiadomości: 2661
Rasa: Asmodians
Klasa: Cleric
Nick: Rillas / Alysanne
Wersja: Europa
Serwer: [PL] Barus


WWW

IGNORUJ
Odpowiedz 3 : Sierpień 30, 2009, 09:39:28

Grafiki wzięłam z Ang. PowerWiki wystarczy wyszukać imiona i wyskoczy artykuł o danym lordzie Uśmiech

Widzę że ktoś zagłosował na nie - czy mogę wiedzieć co się nie spodobało?
Zapisane
Skidbladnir
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1128
IGNORUJ
Odpowiedz 4 : Wrzesień 03, 2009, 16:00:35

Wynik ankiety na dziś:

Dobry (do kategorii artykułów na stronie głównej) 26 (83.9%)
Dobry (zasługuje na własny dział na stronie głównej) 2 (6.5%)
Zły (do poprawienia) 1 (3.2%)
Zły (nawet nie warto poprawiać) 2 (6.5%)

Artykuł został dodany na stronie główną!

Jak zostało wcześniej ustalone znajduje się w Historii Aterii Mrugnięcie

Linki:
http://www.aiononline.com.pl/historia_atreii_empiryjscy_wladcy_elyos.php
http://www.aiononline.com.pl/historia_atreii_empiryjscy_wladcy_asmodians.php
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2009, 17:47:15 wysłane przez me_love_u » Zapisane
Krav
Nowy Użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 20
Rasa: Asmodians
Klasa: Gladiator
Nick: Kraviec
IGNORUJ
Odpowiedz 5 : Maj 26, 2012, 02:34:49

Przepraszam za nekromancję, ale jest sporo błędów merytorycznych.
Empirejscy Władcy nie zostali stworzeni, by strzec Wieży Nieskończoności, tylko żeby strzec Ludzi przed Balaurami.
Drakanowie nie zawsze byli źli. Właściwie mieli być obrońcami i przewodnikami Ludzi, i przez pewien czas wywiązywali się ze swoich obowiązków. Dopiero kiedy zaczęli nadużywać władzy, Aion powołał Empirejskich Władców, aby wygnali Drakanów. Drakanowie zostali zepchnięci do Balaurei i zaczęli nazywać się Balaurami (stąd nazwa Balaurea).
Podczas gdy przyszli Szedimscy i Serafimscy Władcy walczyli z Balaurami, Siel i Israphel strzegli wieży. Gdy Ariel zaproponowała pakt z Balaurami, Emirejscy Władcy podzielili się na dwa obozy.

Serafimscy Władcy byli za pokojem, Szedimscy natomiast nie ufali Balaurom. Israphel namówił Siel na zagłosowanie za rozmowami. Jako że pomysł został przegłosowany 7:5, Władcy zaprosili Smoki do Wieży Nieskończoności na rozmowy pokojowe. Wtedy z nieznanych powodów zginął jeden z przedstawicieli Balaurów, co wywołało walkę wewnątrz Wieży, a w efekcie roztrzaskanie jej i Kataklizm.

Po Kataklizmie Serafimowie zaczęli oskarżać Szedimskich Władców o sabotaż rozmów (w sensie że któryś z nich zabił dyplomatę Balaurów), a Szedimczycy mieli Serafimom za złe, że byli na tyle naiwni, żeby zaufać Balaurom, odwiecznym wrogom. Eliosi zepchnęli Asmodian na górną półkulę. Od tamtego czasu obie frakcje nie miały ze sobą przez długi czas kontaktu. Cóż, do czasu aż odkryto Szczeliny, ale to już inna bajka.

I na litość Aiona, Siel i Israphel nie przynależeli do żadnej z dwóch frakcji, byli Obrońcami Wieży.

Miałem popoprawiać, wyszło streszczenie, no trudno ;p

Zapisane
Gajin
Darczyńca
Zaawansowany użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 369
Nick: Gajin
IGNORUJ
Odpowiedz 6 : Maj 26, 2012, 05:24:31

Kolega wlasnie wygral tytul archeologa roku... Chyba jeszcze nikt nie odkopal tematu z przed niemal 3 lat...
Zapisane
Kalam
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 139
Rasa: Asmodians
Wersja: Europa
IGNORUJ
Odpowiedz 7 : Maj 26, 2012, 05:48:47

Odkopał czy nie,ale nie każdy zna genezę konfliktu,więc powrót do tego artykułu nie zaszkodzi. Przeczytałem go z zainteresowaniem Uśmiech
Zapisane
Kerrigaan
Kerrigaan
ModeratorPlus
Ekspert
*
Offline Offline

Wiadomości: 1448
Rasa: Elyos
Klasa: Gladiator
Nick: Kerrigaan
Legion: I Knew You Were Trouble
Wersja: Europa
Serwer: [EU] Spatalos


WWW

IGNORUJ
Odpowiedz 8 : Maj 26, 2012, 07:39:56

Również dziękuję za odkopanie Uśmiech
Zapisane
Bianne
Nowy Użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 15
Rasa: Asmodians
Klasa: Spiritmaster
Nick: Bianne / Cyjan
Legion: Blind
Wersja: Ameryka
Serwer: [NA] Siel


WWW

IGNORUJ
Odpowiedz 9 : Styczeń 11, 2014, 14:16:13

Po kilku Kampaniach koniec końców znajdujemy Israpela (jak się okazuje ten lord akurat żyje sobie dalej w tajemnicy i miewa się całkiem dobrze liderując Lefarystom (inna nazwa Israphela to "Lord Lephar")), i... wygląda jak Elyos... Ale cóż, obrońcy wieży brzmi lepiej niż należenie do frakcji, dzięki Krav za uściślenie. Co do Artykułu, bardzo mi się spodobał Chichot
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2014, 14:19:41 wysłane przez Bianne » Zapisane
MechWarrior
ModeratorPlus
Ekspert
*
Offline Offline

Wiadomości: 1117
Rasa: Elyos
Klasa: Templar
Nick: MechWarriorBK
Legion: AmberEye
Wersja: Europa
Serwer: [EU] Spatalos
IGNORUJ
Odpowiedz 10 : Styczeń 12, 2014, 05:37:52

israphel umiera pod koniec kampanii 3.0 w tiamarancie o ile dobrze pamietam , lady siel zabiera go z powrotem do boga AIONA , zrobilem caly film o tym , urywki z kampanii poswiecone lordowi israphelowi , nie chce mi sie teraz tlumaczyc ale dobry dran z niego ktory Pragnoł mocy a stracil swoja milosc ukochana lady siel.
Mimo to dalej kontynuował plan zniszczenia swiata , lecz chcial go odbudowac na wlasne widzi mi się i chcial byc jedynym lordem jedynym wladca.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=WSXSgwOZ0ZA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=WSXSgwOZ0ZA</a>
Zapisane
FoMOn
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 5612
Rasa: Elyos
Wersja: Europa
Serwer: [EU] Spatalos
IGNORUJ
Odpowiedz 11 : Styczeń 13, 2014, 13:40:48

W kampanijnych questach Katalam chyba tylko smoczy lord Beritra walczy o Hyperion.
Zapisane
Bestial
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 688
Rasa: Asmodians
Serwer: [EU] Perento
IGNORUJ
Odpowiedz 12 : Luty 11, 2014, 20:33:04

Ja tam nie widzialem w koncu Kampani by go zabito.  To wygladalo tak jak by go Siel zabrala zywcem do Aiona.  Z drugiej strony nalezalo mu sie.
Zapisane
Wiktorius
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 68
IGNORUJ
Odpowiedz 13 : Luty 16, 2014, 13:24:33

mnie ciekawi jakim smoczym lordem gadał lord lefar na początku filmu widać było że to ugadywali się przed rozwaleniem tej całej wierzy napewno to nie był Beritra ani tiamant
Zapisane
Bestial
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 688
Rasa: Asmodians
Serwer: [EU] Perento
IGNORUJ
Odpowiedz 14 : Luty 16, 2014, 15:10:24

Owszem.  To zaden z tych dwoch.  Bo to byl "Fregion"
Zapisane
Strony: [1] 2
Drukuj
 
Skocz do:  

Zarejestruj konto i zacznij grać!