Zamknij Witaj! Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto tutaj. Rejestracja jest szybka i nie wymaga wypełniania skomplikowanych formularzy!
www.AionOnline.com.pl
+  Aion Online
|-+  Artykuły użytkowników forum» Brudnopis» Rune Shield Tower (RST)
Login:
Hasło:
Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: Rune Shield Tower (RST)  (Przeczytany 6030 razy)
Zabcia1987
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 318
Rasa: Asmodians
Klasa: Spiritmaster
Legion: BoB
Serwer: [EU] Nexus

:)
IGNORUJ
: Lipiec 31, 2015, 09:11:48

          Gdy pewne instancje wchodziły do gry, byłam pełna podziwu dla ludzi, że je ogarniają, z czasem metodą prób i błędów sama zaczęłam zbierać grupy/premady na pewne instancje, aż do bólu (czyli do ich zrobienia). Bardzo lubię instancje w Aionie. Do nie tak dawna grałam głównie  PVE. Ktoś powie, co za filozofia , obejrzyj filmik na youtube, jednak często na filmikach pewne rzeczy ciężko dostrzec. Nazw będę używała angielskich z prostego powodu, nie gram na spolszczeniu i nie znam tłumaczeń na polski,ale jak się dowiedziałam,  że SM to Zaklinacz to nie mam ochoty poznawać reszty tłumaczeń Mrugnięcie
          Cel tego poradnika to praktyczność, a nie wzruszenie odbiorcy pięknymi frazami literackimi, za wszelkie niedoskonałości przepraszam, ale pisarką się nie urodziłam, zatem nie wywołam zapewne  waszych głębszych uczuć i refleksji  formą przekazu.
     Przedstawiam  ten krótki poradnik, jak zrobić RST ( Rune Shield Tower) z myślą o graczach, dla których zdobycie mitykowego eq graniczy z cudem, ze względu na to, że na danym serwerze jeśli nie jesteś "foletowy" , inni nie biorą Cię na instacje. Poza tym na RST Dynatum Prototype może na końcu "wyskoczyć " z dobrej broni , pod którą można  podłożyć broń PVP.
   Jako osoba zbierająca bomby i idiumy mimo nie zbyt dobrego eq znajdziesz grupę. Jako defender, też nikt nie wymaga od Ciebie mega dobrego  eq, byle byś tylko zbił randomowe moby w odpowiednim momencie. Mówię tu o normalu, zakładając, że celem jest zdobycie broni, a nie ulepszenie. Na heroicu osoba zbierająca musi się bardziej nagimnastykować , a defender musi już sprostać cięższym randomowym mobom
Na zielono dodaję bardzo trafne uwagi Aposa.

Co tam ciekawego można zdobyć?

   Po zabiciu ostatniego bossa Dynatum Prototype każdy dostaje indywidualnie skrzynkę , po otwarciu której dostaje albo mitykowy/ eternalowy armor, albo mitykową/ eternalową broń. Jest tu większe prawdopodobieństwo skompletowania setu niż np na Katalamize, bo po otwarciu skrzynki sam decydujesz, którą część armora potrzebujesz, lub po którą broń tu przyszedłeś. Poza tym może wypaść piórko, suplementy w woreczku,  czy idian.

CD i lokalizacja
   4 razy w tygodniu można wejść do instancji z Akaronu.

Czas na zrobienie instancji i zabicie bossa
    Na same ogarnięcie wież  jest 30 minut, a na zabicie bossa- 6 min liczone od wejścia do niego.

Ale o co tam właściwie chodzi ?
   Zadaniem grupy jest doładowanie 4 wież, żeby otworzył się portal do bossa i oczywiście pokonanie go.

No to zaczynamy

         Wchodzimy do instacji, gdy wszyscy członkowie grupy będą w środku, można dopiero skoczyć w dół, bo od tego  momentu zaczyna się liczyć czas. Jednak kolekcjoner  może wcześniej już skoczyć na dół i  zacząć zbierać idiumy i bomby. Zaznaczamy odpowiednio wieże:

1-South

2-North

3-Eastern

4-Western ( Life Protection - dłużej się go bije, stąd wolę go uniknąć)

Warto wiedzieć, że po śmierci  i respawnie mamy full mane i full HP.

Chargowanie

Każda osoba, która "zagada" z wieżą wybierając "start charging" , aktywuje  na niej moby, pod warunkiem, że jest ona doładowana, lub po prostu puszcza pierwszą falę.
Od momentu "zagadania" z wieżą co 2 minuty na niej będą się pojawiały randomowe mobki. Na każdej wieży są 3 fale mobów, gdy nie mamy w grupie dobrych dps bezpieczniej jest puszczać fale po kolei, natomiast gdy dps mamy dobry, możemy się pokusić o puszczenie 2 fal na raz mobów (1 i 2 nie radzę puszczać  2 i 3, bo może być rzeźnia, choć nie musi jak jest mega dps  Mrugnięcie
Chargowanie następuję dzięki idiumom, które zbiera kolekcjoner ( umowna nazwa osoby zbierającej bomby i idiumy)

Zadanie kolecjonera

Zebrać 10 idiumów i mimimum 7 bomb.

Dlaczego 10 idiumów?
Po 3 idiumy na Wieżę South, North, Eastern i 1 na Western.

7 bomb jest to minimum, gdy wejdziemy do cannona, żeby inna osoba miała czas na chargowanie ostatniej wieży , ale do tego wrócimy.

Dobrze jest poczekac z 4 minuty jak się wejdzie do insty (może ktoś wejść szybciej), bo idiumy i bomby zaczynają się  respić od wejścia, a nie od zeskoczenia. Wtedy od razu są 3 idiumy  i parę bomb i można chargować 1 wieże. Stoper ustawia się od momentu 1 zagadania z wieżą, jednak nie jest konieczny, gdy zobaczymy na czas buffa jakiegoś jak się addy zrespią na 1 i po minucie załadować 2
Ja osobiścię wolę działać ze stoperem bo mam pod kontrolą cały czas robienia instancji.

Idiumy znajdują się w korytarzach między wieżami, na "pułkach" i wysepkach, znajdujących się po obu stronach wież.  

Kolekcjoner przed chargowaniem pierwszej wieży , umawia się z defenderem kto odpala stoper. Czasem po prostu defenderzy wolą sobie sami przypilnować czasu, jednak jeśli nie to my wraz z pierwszym chargem puszczamy czas. W tym momencie właśnie, jeśli dps jest dobry puszczamy 2 fale na raz żeby zdążyć na 3 minutę na drugą wieżę.

Warto jako kolekcjoner, przed pierwszym chargem zebrać już sobie z 2-3 idiumy.

Zmieniamy drop, żeby każdy co chwile nie musiał passować idiumów i bomb. Ustawiamy drop na rollowanie od niebieskiego itemu, wtedy , jeśli zapomnimy go zmienić przed bossem z normala nikt nie będzie miał do nas pretensji.

Kolejność zabijania mobów na wieżach

Najpierw  zabijamy zwykle moby, potem elitki, ze zwykłych mobow wpierw oczywiście magów.
Na pierwszej wieży jest kwestia sporna, czy wpierw Necromancera, czy zwykle moby, tu się sami dogadajcie w grupie , bo są różne opinie Mrugnięcie  

Moby na rst nie mają ms, więc jeśli magiczna klasa(poza sm) ma 2,9kmb, to może używać inne party eq np z crit spellem. Nawet się opłaca taki eternal TF albo skąś w hp zrobić albo w coś innego, bo tam beż różnicy czy ktoś ma 2,9k mb czy 4k i tak robi taki sam dmg, a więc równie dobrze by mógł bić w eq bez kamyków. Na bossa tylko zmienić i tyle.

I wieża- South

Warto, żeby cleryk /chanter zbuffowal wieże, puszczamy 1 lub 2 fale, czekamy na addy, zbijamy addy, puszczamy 3 falę mobów, kolekcjoner ładuje wieże i zbiera bomby i idiumy, chyba, że jego grupa ma problem z mobami, to wraca na wieżę i pomaga. Na pierwszej wieży jest Necromancer, który zmienia w drzewka, warto , żeby osoba , która jest na jego targecie ustawiła go tyłem do grupy, a sam cleryk powinien stać z tyłu, dalej od członków swojej grupy, żeby sięgal ich healem i  dispelować graczy zmienionych w drzewa, NIKT NIE STOI KOŁO CLERYKA , bo w razie gdy zostanie on zamieniony w drzewo nie może healować i dispelować, ani sam siebie, ani tym bardziej nas. Po 2 charge jak się pojawia Necromancer  można mu dać silence/stuna i problem z drzewkami zażegnany.
Po 3 fali udajemy się na II wieżę. (North)

II wieża- North
Chargujemy RÓWNO w 3 lub 5 minucie, co wynika z roli defendera, który musi mieć czas między dwoma wieżami, żeby zabić na nich randomowe moby. Ponownie ten sam schemat-  1,2 fala, czekamy na randomy i 3 fala. Na drugiej fali pojawiają się moby w hide, a sama elita z 3 fali  też wchodzi w hide, musimy uważać, żeby defendera z nią nie zostawić Chichot Tutaj trzeba pilnować czasu, w 4 minucie i 6 minucie defender biegnie na I wieżę zbić randomy. Po 3 fali udajemy się do góry na III wieżę. Cleryk leczy I i II wieże jak nie mają full hp i także udaje się do góry.

DEFENDER

Jest to osoba, która zostaje na poziomie dolnych wież north i south. Co 2 minuty na każdej wieży pojawiają się randomy , celem defendera jest ich zbijanie. Zatem biega między dwoma  wieżami, najlepiej, żeby defenderm były postacie mające skille aoe takie jak gladiator, aethertech , sorc, ale sm również powinien sobie z tym poradzić. Co do defa, to ciągle się respi taka sama ilość przy czym na 1 wave lepiej zabić najpierw soldierów, bo mocniej biją, a na 2 tylko 2 soldiery, bomby wybuchną(one też robią dmg jeśli się nie rozwali i nie odbiegnie).

III wieża
Tutaj kolekcjoner pilnuje czasu, tutaj także co 2 minuty będą pojawiały się randomy.  Znów znany schemat 1, 2 fala- addy- 3 fala i idziemy na wieżę IV. Przy 3ciej fali warto pierwsze zabić łucznika (Elite Rainforcements) , potem Legate , bo łucznik bardzo mocno bije.
Jednak także tutaj  niektórzy wpierw  zbijają Legate ze względu na  stuny, zatem to znów kwestia dogadania się.

WAŻNE
Gdy kolekcjoner zbierze wystarczającą ilość idiumów i bomb prosi innego członka drużyny, żeby  zebrał dwa idiumy, których będzie musiał użyć na ostatniej wieży.

IV wieża
Puszczamy pierwszą falę mobów, zaraz po jej zbiciu kolekcjoner wchodzi do cannona znajdującego się na "wyspie" obok wieży. Reszta grupy biegnie na wieżę numer 3 bo tam pojawią się ady.  
Z kolekcjonerem zostaje osoba , która zebrała 2 idiumy. Podczas gdy kolekcjoner jest w cannonie,  ta osoba charguje wieże - 2 i 3 doładowania zaraz po sobie, pojawiają się moby, które kolekcjoner dzięki cannonowi stunuje, nie pozwalając im dojść do wieży, dopóki nie zostanie ona maksymalnie doładowana, po jej doładowaniu po 30 s pojawia się portal do bossa.
W cannonie kolekcjoner targetuje  moby i naciska "środkowy" skill, który je stunuje, gdy pojawi się portal opuszcza cannon.

UWAGA
W przypadku, gdy padnie wieża, nie ma co panikować, tylko szybko zbierać 3 idiumy i ją znów chargowac, pilnując oczywiście czasu randomów na pozostałych wieżach . Wieża pada, gdy nie powstrzymamy mobów, które  dobiegną do niej i ją zniszczą. Każda wieża ma HP, które może być odnawiane przez postacie leczące.

I na deser- Dynatum Prototype
 
         No i na bossa jest 6 min, po minucie od zaczęcia jest komunikat, że zostało 5 min, tak samo jest jak zostaje 1minuta. Wchodzimy do bossa obojętnie którym portalem, nie ruszamy się dopóki wszyscy członkowie  grupy nie znajdą się w środku. WAŻNE- jeśli zaczynacie bić bossa bez któregoś z graczy weźcie pod uwagę fakt, że na około 3/4 jego HP zamknie się portal, którym można było do niego wejść, zatem wtedy gracz pozostający przed portalem ma zablokowaną drogę do bossa.
         Z  platformy na , której znajduje się boss nie można spaść Mrugnięcie Na dzień dobry boss unosi się do góry tworząc okrąg wokół siebie, wszyscy gracze biegną w kierunku krawędzi platformy, w celu uniknięcia aoe, zaraz po tym aoe, boss znów unosi się w górę, wszyscy gracze biegną pod bossa, także w celu uniknięcia aoe. I tak za każdym razem kiedy boss się uniesie twrząc widoczny okrąg wokół siebie uciekamy za jego brzeg, gdy jego zasięg obejmuje cała platformę , poza okręgiem pod nim, biegniemy pod niego. Skill nazywa się bombardment. Uwaga na guided mine, ktore pojawiają się na platformie, biegną do danego gracza i wybuchają, mogą od razu zabić. Gdy boss podniesie jakiegoś członka drużyny do góry, a cler nie rzuci skillu na  podniesienie HP, lub chanter tarczy, to taki delikwent tez padnie. Gdy boss ma 1/4 Hp pojawiają się 3 Maintenance device, które trzeba jak najszybciej zbić, bo healują bossa. Generatory można stunować lub wrzucić silence i nie healną, jeśli się nie zniszczy ich szybko i za dużo podleczą, to później będą znowu pojawią się  na 25%. Podczas ich bicia znów boss poczęstuje nas dwoma obszarówkami, które będzie trzeba uniknąć , full dps na bossa i cieszymy się z dropu Mrugnięcie
 . Bomby wybuchają dopiero po tym jak się zaczną świecić, więc nie trzeba też uciekać od razu, bo będą za kims i tak biegać

Wszelkie sugestie zgłaszajcie w komentarzach, z góry dziękuję. Jeśli ktoś ma zamiar prawić złośliwe komentarze jak to często  tu bywa, zapraszam do napisania swojej OP wersji
   
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2015, 10:27:44 wysłane przez Zabcia1987 » Zapisane
Reklama
« : Lipiec 31, 2015, 09:11:48 »

Zarejestruj konto i zacznij grać!
 Zapisane
inssu
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 306
Rasa: Elyos
Klasa: Spiritmaster
Wersja: Europa
Serwer: [EU] Anuhart
IGNORUJ
Odpowiedz 1 : Lipiec 31, 2015, 10:00:17

Ładnie ładnie, bardzo przyzwoita robota, gz! Spoko
Zapisane
Primadonna
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 338

Zepsuta do szpiku kości.
IGNORUJ
Odpowiedz 2 : Lipiec 31, 2015, 12:30:10

     
Na same ogarnięcie wierz jest 30 minut, a na zabicie bossa- 5 min liczone od wejścia(...)   

Klekajcie narody!
Zapisane
Zabcia1987
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 318
Rasa: Asmodians
Klasa: Spiritmaster
Legion: BoB
Serwer: [EU] Nexus

:)
IGNORUJ
Odpowiedz 3 : Lipiec 31, 2015, 13:01:37

   
Na same ogarnięcie wierz jest 30 minut, a na zabicie bossa- 5 min liczone od wejścia(...)   

Klekajcie narody!

Brawo za sokoli wzrok, poprawiam. Jak zauważycie więcej błędów piszcie,  pisałam na słowniku, ale takie głupie błędy mogą wystąpić  Mrugnięcie

btw Klękajcie narody!  -  Odnośnie komentarza, jak pisać, to piszmy poprawnie wszyscy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2015, 13:06:14 wysłane przez Zabcia1987 » Zapisane
Primadonna
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 338

Zepsuta do szpiku kości.
IGNORUJ
Odpowiedz 4 : Lipiec 31, 2015, 17:30:08

     
Na same ogarnięcie wierz jest 30 minut, a na zabicie bossa- 5 min liczone od wejścia(...)   

Klekajcie narody!

Brawo za sokoli wzrok, poprawiam. Jak zauważycie więcej błędów piszcie,  pisałam na słowniku, ale takie głupie błędy mogą wystąpić  Mrugnięcie

btw Klękajcie narody!  -  Odnośnie komentarza, jak pisać, to piszmy poprawnie wszyscy.
Wez, kobito daruj sobie bo wstyd!
Po prostu przemilcz gorycz WIERZY.
;d
Zapisane
Apos
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 399
Rasa: Elyos
Wersja: Europa
Serwer: [EU] Anuhart
IGNORUJ
Odpowiedz 5 : Lipiec 31, 2015, 17:46:28

Brawo za sokoli wzrok, poprawiam. Jak zauważycie więcej błędów piszcie,  pisałam na słowniku, ale takie głupie błędy mogą wystąpić  Mrugnięcie
Cytuj
ale pisarką nie nie urodziłam
;p
Poradnik bardzo fajny, ale mogłabyś dodać, że na każdej wieży na 1 i 3 elitkę które się respią wchodzą stuny/silence, więc np na 1 wieży po 2 charge jak się pojawia necro można mu dać silence/stuna i problem z drzewkami zażegnany. Tak samo bym polecal bić 3 elitkę przed 2(mowa o tych 2 na 3 charge), bo po prostu na nie wchodzą stuny i szybciej padają. Co do defa, to ciągle się respi taka sama ilość przy czym na 1 wave lepiej zabić najpierw soldierów, bo mocniej biją, a na 2 tylko 2 soldiery, bomby wybuchną(one też robią dmg jeśli się nie rozwali i nie odbiegnie). No i na bossa jest 6min, po minucie od zaczęcia jest komunikat, że zostało 5min, tak samo jest jak zostaje 1minuta. Generatory można stunować lub wrzucić silence i nie healną. Dobrze też dopisać, że jeśli się nie zniszczy ich szybko i za dużo podleczą, to później będą znowu na 25% następne. Bomby wybuchają dopiero po tym jak się zaczną świecić, więc nie trzeba też uciekać od razu, bo będą za kims i tak biegać. Sorc może dac aoe roota i się nie ruszą bo wchodzi w nie, można na nich ładować hp skillami(aoe i zwyklymi, jeśli ktos nie ma cap mb, to więcej odnowi z miny). I jeszcze co do chargowania, dobrze jest poczekac z 4minuty jak się wejdzie do insty(może ktoś wejść szybciej), bo idy i bomby się zaczynają respić od wejścia, a nie od zeskoczenia. Wtedy od razu są 3 idy i parę bomb i można chargować 1 wieże. Ja np jak robię z legionem, to charger zbiera 1 ida, a ktos inny 2 na początku i odpala 1 wieżę, a później ktos inny charguje 2 i 3, wtedy charger może sobie na luzie szukać id i bomb, a później idzie na 2 ustawić czas. No i jeszcze co do stopera, to nie trzeba koniecznie go, wystarczy zobaczyć na czas buffa jakiegoś jak się addy zrespią na 1 i po minucie załadować 2. Fajnie by było jakbyś to dodała do poradnika. W sumie to chyba tyle, jeszcze przeczytam to później może czegoś brakuje.  

A i jeszcze jedno... moby na rst nie mają ms, więc jeśli magiczna klasa(poza sm) ma 2,9kmb, to może używać inne party eq np z crit spellem. Nawet się opłaca taki eternal TF albo skąś w hp zrobić albo w coś innego, bo tam beż różnicy czy ktoś ma 2,9k mb czy 4k i tak robi taki sam dmg, a więc równie dobrze by mógł bić w eq bez kamyków. Na bossa tylko zmienić i tyle.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2015, 03:43:09 wysłane przez Apos » Zapisane
Zabcia1987
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 318
Rasa: Asmodians
Klasa: Spiritmaster
Legion: BoB
Serwer: [EU] Nexus

:)
IGNORUJ
Odpowiedz 6 : Sierpień 03, 2015, 06:57:03

Primadonna przeczytaj ostatnie zdanie w moim poradniku i się dostosuj, głupi błąd, wynikający z mojej nieuwagi, ale to nie powód , żeby się nad nim tak rozczulać, jeszcze raz dzięki za jego wyłapanie, bo rzeczywiście wstyd

Apos bardzo dziękuję za uwagi, zaraz je dopisz do Poradnika, bo są bardzo trafne.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2015, 09:39:40 wysłane przez Zabcia1987 » Zapisane
Primadonna
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 338

Zepsuta do szpiku kości.
IGNORUJ
Odpowiedz 7 : Sierpień 03, 2015, 11:31:27

Primadonna przeczytaj ostatnie zdanie w moim poradniku i się dostosuj, głupi błąd, wynikający z mojej nieuwagi, ale to nie powód , żeby się nad nim tak rozczulać, jeszcze raz dzięki za jego wyłapanie, bo rzeczywiście wstyd
Poprawilam Cie, chcialas byc fajna i zaczelas cos wydziwiac, tak jak pisalam po prostu przemilcz i Tyle, nie nakrecaj sie bo piany dostaniesz,
Zluzuj zawory, o!
;d
Zapisane
Zabcia1987
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 318
Rasa: Asmodians
Klasa: Spiritmaster
Legion: BoB
Serwer: [EU] Nexus

:)
IGNORUJ
Odpowiedz 8 : Sierpień 03, 2015, 12:02:41

Primadonna przeczytaj ostatnie zdanie w moim poradniku i się dostosuj, głupi błąd, wynikający z mojej nieuwagi, ale to nie powód , żeby się nad nim tak rozczulać, jeszcze raz dzięki za jego wyłapanie, bo rzeczywiście wstyd
Poprawilam Cie, chcialas byc fajna i zaczelas cos wydziwiac, tak jak pisalam po prostu przemilcz i Tyle, nie nakrecaj sie bo piany dostaniesz,
Zluzuj zawory, o!
;d
Przez takie dzieciaki jak Ty ludzie rezygnują z tego  forum, takie odzywki to do piaskownicy, tam przed swoimi rówieśnikami się popisuj, a tutaj pozwól się wypowiadać ludziom, którzy chcą pomóc innym i coś dobrego wnieść Mrugnięcie Reszta Twoich wypowiedzi zostanie  zignorowana , pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2015, 12:07:16 wysłane przez Zabcia1987 » Zapisane
Primadonna
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 338

Zepsuta do szpiku kości.
IGNORUJ
Odpowiedz 9 : Sierpień 03, 2015, 12:07:22

A jednak piany dostalas ;d
Zapisane
Strony: [1]
Drukuj
 
Skocz do:  

Zarejestruj konto i zacznij grać!