Zamknij Witaj! Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto tutaj. Rejestracja jest szybka i nie wymaga wypełniania skomplikowanych formularzy!
www.AionOnline.pl
+  Aion Online
|-+  Artykuły użytkowników forum» Brudnopis» [Ukończony] Broker
Login:
Hasło:
Strony: [1] 2
Drukuj
Autor Wątek: [Ukończony] Broker  (Przeczytany 7181 razy)
Malaka
Ekspert

Rasa: Asmodians
Klasa: Cleric
Nick: Elduran
Wersja: Europa
Serwer: [EU] Spatalos

IGNORUJ
: Lipiec 21, 2009, 00:46:52

Witem koleżanki i kolegów z forum oraz szanowną Administrację.

Ten oto mini przewodnik ma na zadaniu przedstawić wam jeden ze sposobów sprzedawania oraz kupowania przedmiotów w Aion.

Tytułem wstępu: Broker (z ang. pośrednik) jest to NPC znajdujący się w każdym z większych miast świata Aion (zarówno u Eylos jak i Asmodian), dzięki niemu możemy kupić lub sprzedać jakikolwiek item (wyjątkiem są itemy z questów - czyli nagrody których nie można podarować ani zamieścić u brokera - możemy je jedynie sprzedać w sklepie)

Tak wygląda budynek brokera po stronie Asmodian:
Obrazek - nie zaladowal sie? powiadam autora!

Budynek ten znajduje się na lewo od teleportu (patrząc w strone teleportu) - Asmodian
Budynek ten znajduje się po prawej stronie (patrząc od strony soulhealer, mając go za plecami) - Eylos

A tak wyglądają Shugo (dwa szczurki), które imają się tą robotą (po obydwuch stronach konfliktu zawsze będą to takie same szczurki/kuny leśnie/ wyrośnięte tchórzo-fretki ---> jak na razie)

Po zaznaczeniu któregokolwiek Shugo pojawia się nam takie okno:

Jak widać, po lewej stronie mamy tabele w której są kategorie - od broni (weapon) po akcesoria (accessory) koncząc na różnych różnościach (other).
Na samej górze mamy trzy zakładki.
1:Pokazuje nam przedmioty, które są wystawione na sprzedaż przez innch graczy (List)
2:Pokazuje nam przedmioty, które my zamieściliśmy (Register)
3:Pokazuje nam przedmioty, które się sprzedały (nasze przedmioty) (Settle Account)
Istnieje także opcja szukania jeżeli chcemy znaleźć dokładnie ten przedmiot o który nam chodzi. (Search)

Ad1: Kupowanie - Poprzez kliknięcie na plusik przy nazwie kategori rozwija się nam drzewko dzięki któremu możemy sprecyzować nasze poszukiwania.

Poprzez kliknięcie na daną nazwe wypełnia nam się tabela po prawej stronie (w tym przypadku szukamy Mace dla Clerica)

Jak widać na załączonym obrazku:
- w pierwszej rubryce znajduje się nazwa oraz poglądowy rysunek danego przedmiotu (item)
- w drugiej cena owego przedmiotu (price)
- natomiast w trzeciej nick osoby sprzedawającej (seller)

Ad2: Zamieszczanie naszych itemów - klikając na zakładkę Register pojawia się nam oto takie okno:

Jeżeli chcemy zamieścić jakiś przedmiot to napierw klikamy na niego i przeciągamy do pierwszego slota.

Następnie, po wcześniejszym upuszczeniu przedmiotu w slocie pojawia nam się okno w którym ustalamy cenę (za każdym razem jest generowana automatycznie przez gre - dzięki czemu mamy jakieś pojęcie o tym ile jest wart dany przedmiot, jednakże możemy ustalić cenę jaką nam się tylko podoba)

Oczywiście broker jako wzorowy pośrednik pobiera od nas opłatę, która jest zależna od naszej ceny.

Ad3: Zbieranie żniw - kiedy jakiś z przedmiotów sprzeda się u borkera jesteśmy o tym powiadamiani komunikatem, który wyskakuje nam na środku ekranu (spokojnie - jest to tylko biały napis, który nie przeszkadza w grze, a nawet czasami łatwo go przeoczyć). Kiedy to już przybędziemy do brokera klikamy w ostatnią zakładkę Settle Account i pojawia się nam takie okno.

Niestety na obrazku nie widać żadnego przedmiotu, ale gdyby coś się sprzedało to byśmy widzieli nazwe danego przedmiotu oraz cenę za którą został sprzedany.

W prawym dolnym rogu znajduje się okno Total Settle, które ukazuje nam całkowitą sumę jaką uzskaliśmy za sprzedane itemy.

Jeżeli chcemy pobrać tą sumę do naszego inventory to wystarczy kliknąć na przycisk poniżej Settle Account i od tego czasu możemy czuć się szczęśliwymi posiadaczami gotówki Uśmiech

Uwagi: W moim odczuciu brooker jest świetnym pomysłem, który oszczędza czas. Dzięki niemu możemy sprzedawać itemy oraz jednocześnie aktywnie uczestniczyć w życiu gry. Chciałbym nadminić, iż oprócz itemów questowych także nie możemy zamieszczać itemów, które zostały przez nas "naznaczone" czyli Soul Blind'owane (według mnie twórcy gry chcieli tym sposobem powstrzymać natłok itemów u brookera )

pozdrawiam serdecznie (szczególnie kolege - pomocy )

proszę o konstruktywne opinie.

Malaka.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2009, 13:29:55 wysłane przez Malaka » Zapisane
Reklama
« : Lipiec 21, 2009, 00:46:52 »

Zarejestruj konto i zacznij grać!
Musashi
Ekspert

Rasa: Elyos
Legion: AmberEye

Szara eminencja

IGNORUJ
Odpowiedz 1 : Lipiec 21, 2009, 03:03:43

to nie szczurki tylko shugo
Imho obsluga brokera jest tak banalna (nie ma chyba prostszej rzeczy w Aion niz aukcje) ze nie potrzeba poradnika Język
raideros
Gość

Odpowiedz 2 : Lipiec 21, 2009, 09:00:58

Oczywiście broker jako wzorowy pośrednik pobiera od nas opłatę, która jest zależna od jakości przedmiotu jaki zamieszczamy (lvl i stopień zaawansowania - zielona, niebieska itp) - dupa a nie prawda sprawdz to ;P
pasztecik
Zaawansowany użytkownik

Serwer: [EU] Gorgos

inactive

IGNORUJ
Odpowiedz 3 : Lipiec 21, 2009, 10:25:14

W sensie że pobiera sobie % od ceny za którą dany przedmiot wystawiamy, nie ma to związku z "jakością" przedmiotu.
Valygar
Ekspert

Klasa: Ranger
Nick: Ryuusei
Legion: LFL (lvl 36) :/
Serwer: [EU] Gorgos

IGNORUJ
Odpowiedz 4 : Lipiec 21, 2009, 11:12:48

hehe no wlasciwie bardzo latwo mozna samemu wsyztsko rozpracowac w grze Język ja nigdy w zyciu nie widzialem Auction House w grze bo nie gralem w wowa ale podszedlem, poklikalem i wszystko wiadomo Język ale po co sie emczyc w grze skoro Malaka opisze to za nich Chichot

@down

no ja tlumacyzlem jednej Mrugnięcie uwazam ze wlasciwie akzdy poradnik jest przydatny. jak sie zlaczy w kupe wszytsko potem to bedzie mozna znalezc odpowiedz na kazde wytanie w jednym miejscu
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2009, 13:26:41 wysłane przez Valygar » Zapisane
Malaka
Ekspert

IGNORUJ
Odpowiedz 5 : Lipiec 21, 2009, 13:18:47

Jeżeli ktomuś nie będzie potrzebny ten poradnik to nie musi go czytać, a uwierzcie mi, że znajdą się tacy którym ten mini poradnik przyda się. Tylko podczas tej bety tłumaczyłem 4 osobą jak obsługiwać brokera i inne "pierdoły".

Nie każdy jest tak "mądry" jak wy.

@raideros - jeżeli wiesz jaka prawda to napisz. Bo z moich obserwacji wygląda to właśnie tak jak napisałem.

@down poprawione, kobiety zawsze mnie przekonają Chichot
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2009, 14:05:49 wysłane przez Malaka » Zapisane
plutonka
Pomocnik
Aktywny użytkownik
*

Nick: Plutonka
Legion: Valkyrie

Outer Senshi

Odpowiedz 6 : Lipiec 21, 2009, 13:41:07

pobierana oplata uzalezniona jest od sumy, za jaka chcemy sprzedac przedmiot.
pomocy
Aktywny użytkownik

Rasa: Czas pokaże
Wersja: Czas pokaże

70RzEcZY,KtOrE pOwInNa UmIeC kObIeTa- GoToWaC i 69

IGNORUJ
Odpowiedz 7 : Lipiec 21, 2009, 13:45:58

Heh, dzieki malaka. Kazdy artykul z ktorego mozna sie czegos dowiedziec jest dobry... Przynajmniej wnosi on pewny obraz gry i jakies konkrety, a nie ciagle klotnie o boty, lagi, skrzydla etc. Pozdrawiam Uśmiech
BrokenWing
Pomocnik
Zaawansowany użytkownik
*

Odpowiedz 8 : Lipiec 23, 2009, 14:37:53

Malaka, fajna rzecz, na pewno przydatna. Wyprzedziłeś w tym momencie powerwiki, gdzie ciągle opisu brokera nie ma Uśmiech

Wychodząc z założenia, że tłumaczy się tworzenie postaci na wszelkiego rodzaju wikiach, nie rozumiem dlaczego opis brokera jest nie na miejscu?
Yakuza
Ekspert

Legion: ANCIENTS
Serwer: [EU] Telemachus

OmG (-_-) OmG

IGNORUJ
Odpowiedz 9 : Lipiec 23, 2009, 15:30:54

nie prościej napisać ze to Aukcjoner? Bo jak zobaczyłem tytuł to pomyślałem że to jakiś mistyczny NPC do którego mają dostęp nieliczni XD
Rillas
ModeratorPlus
Ekspert
*

Nick: Rillas / Alysanne
Serwer: [PL] Barus

IGNORUJ
Odpowiedz 10 : Lipiec 23, 2009, 17:24:12

Poradnik się przyda, ale nie jestem pewna co do fragmentu że każdy "oddział" AH / Brokerów wygląda tam samo (owszem tabliczka jest ta sama ale nie wygląd budynku więc tym bym się nie sugerowała - co do "posągów" Shugosów to nie wiem czy są na każdym budynku - pewnie nie więc lepiej by było pokazać jak wygląda tabliczka informacyjna a nie budynek). Tak samo nie jestem pewna czy każdy AH znajduje się "na prawo od... albo na lewo od...) to na prawdę mam wrażenie może być nie zawsze tak samo zlokalizowane Język
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2009, 17:27:51 wysłane przez Rillas » Zapisane
BoyOnGirl
Zaawansowany użytkownik

IGNORUJ
Odpowiedz 11 : Lipiec 23, 2009, 17:52:59

Malaka, fajna rzecz, na pewno przydatna. Wyprzedziłeś w tym momencie powerwiki, gdzie ciągle opisu brokera nie ma (...)

Bo po co? To jest namiastka domu aukcyjnego, szczególnie w wersji beta EU. Jak zobaczyłem okno z możliwościami jakie oferuje graczowi, to ogarnęło mnie współczucie... Nie ma się czym zachwycać, tylko żalić, że odwalali taką kaszanę. Jak ktoś wcześniej napisał, poradnik (nawet i mini) jest zbędny w tej sytuacji. A jeśli chodzi o sam poradnik, to lekki przerost formy nad treścią Uśmiech Ale to moje skromne zdanie...
Malaka
Ekspert

IGNORUJ
Odpowiedz 12 : Lipiec 23, 2009, 22:24:51

@każdy może wyrazić swoje zdanie, i dziękuję tak samo za pochwałę jak i za nagane.
Jednak dodam, iż są osoby które w ogóle nie wiedzą co to Aion i dzięki różnym poradnikom/opisom może dowiedzieć się co nie co, a jak ktoś wie o co chodzi to nie musi czytać (nie zmuszam)
@Rillas jesżeli chodzi o to "na prawo od, na lewo od" to chodziło mi o początkowe miasta Eylos i Asmodian - przepraszam ale pisałem to w nocy i nie miałem głowy do nazw miast. Jutro to naprawie)
Jeżeli chodzi o wyrośnięte tchórzo-fretki (ta nazwa bardziej mi się podoba i będę się niej trzymał Język ) to wydaje mi się, że zawsze są to one (brokerami)
Wygląd budynku - napisałem ze to tylko u asmo tak wygląda w tym mieście (poglądowo)
Yakuza
Ekspert

Legion: ANCIENTS
Serwer: [EU] Telemachus

OmG (-_-) OmG

IGNORUJ
Odpowiedz 13 : Lipiec 23, 2009, 22:48:37

Bo po co? To jest namiastka domu aukcyjnego, szczególnie w wersji beta EU. Jak zobaczyłem okno z możliwościami jakie oferuje graczowi, to ogarnęło mnie współczucie... Nie ma się czym zachwycać, tylko żalić, że odwalali taką kaszanę.

A co ty byś chciał na tej Aukcji? dla mnie wystarczy, ale przepraszam bo być moze chcesz cos jak na allegro, że kupujący wystawia ci komentarz:

"supcio SwEeTaSny Spsheetafcia, polecam"

hahahaha
Malaka
Ekspert

IGNORUJ
Odpowiedz 14 : Lipiec 24, 2009, 00:25:01

@up mi się wydaje, że chodziło o to aby można było wybierać pomiędzy "kup teraz" a aukcją albo może system ratalny ? Język (to nawet nie głupi pomysł Język )
Strony: [1] 2
Drukuj

Skocz do:  

Zarejestruj konto i zacznij grać!