Zamknij Witaj! Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto tutaj. Rejestracja jest szybka i nie wymaga wypełniania skomplikowanych formularzy!
www.AionOnline.pl
+  Aion Online
|-+  AionOnline» Klasy» Scout (Ranger/Assassin)» Assassin (twink) porady
Login:
Hasło:
Strony: [1] 2
Drukuj
Autor Wątek: Assassin (twink) porady  (Przeczytany 4105 razy)
heewit
Aktywny użytkownik

Rasa: Elyos
Klasa: Assassin
Nick: Facestab
Wersja: Europa

IGNORUJ
: Lipiec 14, 2012, 10:35:16

Witam. Po dłuższej nieobecności powróciłem do Aiona Mrugnięcie

Postanowiłem zrobić sobię nową postać tylko i wyłącznie pod PvP. Padło na Sina. Czytałem dość sporo materiałów odnośnie sina w przedziale lvlowym 30-40. Jednak nie znalazłem do końca odpowiedzi na nurtujące mnie pytania Uśmiech

1. Sporo osób pisało że najlepiej zostawić twinka na 34 (większa ilość riftów?). Co mi tu nie pasuje to fakt, że na 35 możemy założyć rozciągalne daggerki z kromedy (ponoć rozciągalne lepiej się sprawuje na PvP).

2. Czy buffki nakładane na rifty uniemożliwią mi zabawę powiedzmy na tydzień lub dłużej ? Jeżeli tak sytuacja będzie wyglądać, to może lepiej pociągnąć postać do 50 gdzie będę miał więcej kontentu PvP (więcej Ap do zdobycia).

3. Najważniejsza kwestia dla mnie to itemki. W jaki set/sety powinienem zainwestować wpierw? Chodzi mi tu o w miare płynne riftowanie i zbierania AP. Co do broni to zakładam, że 2x kromeda dagger styknie Mrugnięcie

4. Kolejna rzecz dotyczy celu jaki powinienem sobie obrać po uzbieraniu odpowiedniej ilości AP. Czy e30 set 10++ i biżka to dobry pomysł czy może strata czasu?

Póki co ty by było na tyle ;P Jak sobie przypomnę o kilku innych rzeczach, które nie dają mi spokoju, to od razu napiszę Uśmiech

Z góry dzięki za odpowiedzi Uśmiech
Reklama
« : Lipiec 14, 2012, 10:35:16 »

Zarejestruj konto i zacznij grać!
Callidus
Ekspert

Klasa: Gladiator
Nick: Viipera
Legion: QuoVadis
Serwer: [EU] Telemachus

IGNORUJ
Odpowiedz 1 : Lipiec 14, 2012, 11:50:17

Ja bym polecił raczej rangera do pvp, sin jest dużo trudniejszy. W riftach i tak będziesz jedzony przez innych na tak niskim lvl.
heewit
Aktywny użytkownik

IGNORUJ
Odpowiedz 2 : Lipiec 14, 2012, 12:44:35

Ja bym polecił raczej rangera do pvp, sin jest dużo trudniejszy. W riftach i tak będziesz jedzony przez innych na tak niskim lvl.

jak coś jest trudne to nie znaczy że gorsze ;P mam rangera 50, mimo to nie czuję, że ta klasa jest dla mnie. Bardziej interesuje mnie element zaskoczenia Mrugnięcie Po za tym jest pelno filmików na YT z sinem w roli głównej i to właśnie sin je wszystko xd Wiem, że to kwestia ogrania, bo nie od razu będę mordował Mrugnięcie
hink
Zaawansowany użytkownik

Serwer: [EU] Perento

IGNORUJ
Odpowiedz 3 : Lipiec 14, 2012, 15:42:22

jak 35lvl to najlepiej krafcony armor z 33lvl, buty 22% i rekawice 6%, potem 30e lub zwykla 30. jedynym minusem tego lvl jest brak atkspeeda w broni
Callidus
Ekspert

IGNORUJ
Odpowiedz 4 : Lipiec 14, 2012, 17:43:55

Sugerowanie się filmikami na YT to jest zły pomysł, równie dużo można znaleźć sytuacji odwrotnych, gdzie sin jest zjadany przez rangera, templara etc.

Sin to klasa meele, w locie walka taką klasą to udręka, na ziemi w przypadku dużej przestrzeni też jest trudno. Pamiętać trzeba że sin ma mało defa i albo pokona z zaskoczenia, albo ma pozycję w większości straconą. Kolejna kwestia to dystans, postacie atakujące na odległość mają przewagę nad meele i względnie wyrównane szanse z innymi dystansowcami. Same postacie meele niestety w pvp mają już na starcie problem, bo interfejs jest zwyczajnie niewygodny dla nich (głównie w locie), a wręcz uniemożliwia atakowanie poruszającej się postaci, co nie jest problemem u dystansowców.

Sin nie ma żadnego skila typu trawa, spowolnienie etc w tybie instant - tutaj jest "zysk, albo w pysk". Zawsze zastrzegam, że ta klasa jest najtrudniejsza ze wszystkich do pvp z trzech powodów: 1. wymaga bardzo mocnej biżuterii i ogólnie sprzętu, 2. dobrego łącza i kompa, 3. cierpliwości i bardzo dużych umiejętności operowania skilami w bardzo krótkim czasie.

Jako przyczajony łowca bez naprawdę dobrego ogrania po prostu przez większość jest uważany za bardzo wymagającą postać w porównaniu do innych klas.

Jak che się zostać na danym lvl, to też dobrze jest podpatrzeć na skile, jak może przykładowo 2 lvl więcej dają spore możliwości.
heewit
Aktywny użytkownik

IGNORUJ
Odpowiedz 5 : Lipiec 14, 2012, 19:14:30

Sugerowanie się filmikami na YT to jest zły pomysł, równie dużo można znaleźć sytuacji odwrotnych, gdzie sin jest zjadany przez rangera, templara etc.

Sin to klasa meele, w locie walka taką klasą to udręka, na ziemi w przypadku dużej przestrzeni też jest trudno. Pamiętać trzeba że sin ma mało defa i albo pokona z zaskoczenia, albo ma pozycję w większości straconą. Kolejna kwestia to dystans, postacie atakujące na odległość mają przewagę nad meele i względnie wyrównane szanse z innymi dystansowcami. Same postacie meele niestety w pvp mają już na starcie problem, bo interfejs jest zwyczajnie niewygodny dla nich (głównie w locie), a wręcz uniemożliwia atakowanie poruszającej się postaci, co nie jest problemem u dystansowców.

Sin nie ma żadnego skila typu trawa, spowolnienie etc w tybie instant - tutaj jest "zysk, albo w pysk". Zawsze zastrzegam, że ta klasa jest najtrudniejsza ze wszystkich do pvp z trzech powodów: 1. wymaga bardzo mocnej biżuterii i ogólnie sprzętu, 2. dobrego łącza i kompa, 3. cierpliwości i bardzo dużych umiejętności operowania skilami w bardzo krótkim czasie.

Jako przyczajony łowca bez naprawdę dobrego ogrania po prostu przez większość jest uważany za bardzo wymagającą postać w porównaniu do innych klas.

Jak che się zostać na danym lvl, to też dobrze jest podpatrzeć na skile, jak może przykładowo 2 lvl więcej dają spore możliwości.

Wszystko rozumiem i wiem na co się piszę Uśmiech Jestem dość wymagającym graczem więc nie lubię iść na łatwizne. Dostane wpier*** 100 razy, ale od 101 juz coś lepiej zacznie wychodzić Uśmiech Przynajmniej mam taka nadzieję ;p Dlatego założyłem ten temat żeby zasięgnąc porad od doświadczonych graczy Mrugnięcie

End game mnie nie interesuje, bo mi chyba czasu na to nie starczy, dlatego też chcę wyciągnąć z gry jak najwięcej PvP bez nolifu na coraz to lepsze itemsy.
Callidus
Ekspert

IGNORUJ
Odpowiedz 6 : Lipiec 14, 2012, 20:18:21

Dostaniesz 10'000 razy, na rozgrzewkę - potem, jak już nazbierasz hajsu na sprzęt to teoretycznie zaczniesz Ty kroić wszystkich po kolei, a 3.0 z tego co widziałem daje spory repertuar nowych możliwości, pewnie zmieni się też taktyka sin'ów w oparciu o pewne skile.

Ja nie zniechęcam do postaci, dla mnie ma to "coś", czego nie mają inne, ale po prostu na swoim tyłku odczuwam, jak wiele trzeba jej poświęcić czasu. Niemniej dps ma taki, że naprawdę można nim cuda wyprawiać, o ile dotrwa się do odpowiedniego poziomu i sprzętu.

W zasadzie jeśli chcesz mieć dużo AP, to z Rechanty nie wychodzisz i zbierasz AP gdzie się tylko da.
FoMOn
Ekspert

Serwer: [EU] Spatalos

IGNORUJ
Odpowiedz 7 : Lipiec 16, 2012, 13:48:54

Gówno wiesz Callidus, zrób rerolla albo coś bo jesteś chyba spokrewniony z Noma69 Język.
Koleś robi sinka TYLKO POD GANKI - on będzie szukał PvP.
Na tym lvlu mało kto z potencjalnych przeciwników jest sensownie ubrany (jeśli kolo klepie moby, tzn. że lvluje i nie inwestuje w PvP set), więc walka takim wypasionym twinkiem bardziej przypomina egzekucję.
Ze względu na broń i set idealny jest lvl 35 (Eltnen, Morheim), albo 45, 50 (Heiron, Beluslan).
Kluczowy ze względu na skile jest 45 lvl (Shadowalk).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 13:50:30 wysłane przez FoMOn » Zapisane
hink
Zaawansowany użytkownik

IGNORUJ
Odpowiedz 8 : Lipiec 16, 2012, 19:31:02

dodal bym jeszcze 40lvl, masz heiron/beluslan, eltnen/morheim i bron z atkspeedem co jest najwazniejsze
Callidus
Ekspert

IGNORUJ
Odpowiedz 9 : Lipiec 16, 2012, 22:05:26

Gówno wiesz Callidus, zrób rerolla albo coś bo jesteś chyba spokrewniony z Noma69 Język.
Koleś robi sinka TYLKO POD GANKI - on będzie szukał PvP.
Na tym lvlu mało kto z potencjalnych przeciwników jest sensownie ubrany (jeśli kolo klepie moby, tzn. że lvluje i nie inwestuje w PvP set), więc walka takim wypasionym twinkiem bardziej przypomina egzekucję.
Ze względu na broń i set idealny jest lvl 35 (Eltnen, Morheim), albo 45, 50 (Heiron, Beluslan).
Kluczowy ze względu na skile jest 45 lvl (Shadowalk).

Jak dla mnie, to może jednak używaj nieco innego języka, bo ja niespecjalnie lubię takie odzywki. Druga sprawa, to masz na myśli NommaD79? Poczytałem trochę tamtych tematów, zarówno on jak i tamci oponenci w pewnych sprawach przesadzili, pożarliście się nie wiadomo właściwie o co. Po pierwsze to najprawdopodobniej opisał pierwsze wrażenia z grą tą postacią, które delikatnie mówiąc budzą mieszane uczucia, ale potem jest już lepiej i nie mów mi proszę, że sam wszystko od początku miałeś idealnie. Po drugie idąc w twinka zapominasz, że taka postać będzie celem dla każdego nieco silniejszego gracza (jak każda inna zresztą, a niestety wiele 55lvl atakuje takich z samej złośliwości, nic za to nie dostając - usprawiedliwić to można jedynie obroną swoich ludzi), a w szczególności na początku bez sprzętu za AP obrywać będziesz równo, bo wyćwiczenie pewnych zachowań wymaga czasu. Wychodząc na rifty masz duże prawdopodobieństwo, że z reguły trafisz na jakieś grupki graczy, czasem trafi się z wysokimi lvl robiących q mentorowe, albo będziesz ganiał po polu i w zasadzie przez godzinę na nikogo się nie natkniesz. Z czasem, po skompletowaniu gearu ta sytuacja się zmieni, ale na samym ganianiu innych graczy AP ciężko tak wbić na tym lvl (powodów jest wiele) - więc chciał, nie chciał - moby na fortecach, komnaty itd. Dodatkowo dochodzi aspekt medali za siege, bo bez nich odpowiedniego sprzętu nie kupisz. Można je zdobywać za hajs, ale z kolei kinach samym pvp nie zdobędziesz.

Ja osobiście w pierwszej kolejności uzbierałbym AP na złotą biżuterię 30lvl, bo bez pvp ataku nic się nie zrobi - ostatecznie niebieską wersję, żeby ten parametr podnieść do jakiegoś poziomu. Żeby to AP szybko uzbierać to jednak komnaty na dolnych fortecach będą wręcz obowiązkowe, żeby mieć coś na start. Jak ktoś ma cierpliwość, to nawet sporo AP można wycisnąć z mobów fortecowych, tylko trzeba zbijać exp potem dedami - przy okazji trochę dropiu klasy i jak się klepie balury, materiał + serca i łuski. Kasa zawsze będzie potrzebna.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 22:13:42 wysłane przez Callidus » Zapisane
Shisumi
Użytkownik
**

Nick: Shisumi
Legion: Hollywood

IGNORUJ
Odpowiedz 10 : Lipiec 16, 2012, 22:19:28

a ja twinkuje na 30lvl'u w full daeva secie +bron i jest dobre ap w morheim Uśmiech
Callidus
Ekspert

IGNORUJ
Odpowiedz 11 : Lipiec 16, 2012, 22:57:52

a ja twinkuje na 30lvl'u w full daeva secie +bron i jest dobre ap w morheim Uśmiech

Zależy od serwera, ale na Velhalla szybko takiego dorwą, bo info idzie natychmiast, a polujących na takie twinki jest dużo. Czasem obstawiają rifty i już wtedy jest fajna wycinka.
Shisumi
Użytkownik
**

Nick: Shisumi
Legion: Hollywood

IGNORUJ
Odpowiedz 12 : Lipiec 16, 2012, 23:11:12

nexus Uśmiech
ja oram nawet fiolety
hink
Zaawansowany użytkownik

IGNORUJ
Odpowiedz 13 : Lipiec 16, 2012, 23:42:12

calidus glupoty pieprzysz,
1-pvp atak czy def nie jest ci potrzebny zeby zabijac papiery,
2-nikt chocby nie wiem co mial na sobie nie jest w stanie zabic 55 na tak niskim lvl, co innego twink 50. no chyba, ze trafisz na kompletnego nooba w bialych itemach, a na takich wystarczy odpowiednia celnosc
Callidus
Ekspert

IGNORUJ
Odpowiedz 14 : Lipiec 17, 2012, 07:27:52

calidus glupoty pieprzysz,
1-pvp atak czy def nie jest ci potrzebny zeby zabijac papiery,
2-nikt chocby nie wiem co mial na sobie nie jest w stanie zabic 55 na tak niskim lvl, co innego twink 50. no chyba, ze trafisz na kompletnego nooba w bialych itemach, a na takich wystarczy odpowiednia celnosc

No pewnie, a te wszystkie ubite tak naiwne 30 i 40 to mi się przyśniły. Wiele osób ma na sobie już sporo dobrego sprzętu na małym lvl, bo to właśnie są twinki etc - a Ty chcesz ich traktować jak papier... no to byś się zdziwił, jak takie papierki by Ci sina obrobiły moment, z taką filozofią.

Jeśli ktoś zaczyna w legionie robić taką postać i ma wsparcie na komnaty lub nawet trochę pofarmi AP to w krótkim czasie już ma na sobie armor i broń abyss wbite na +5 co najmniej, ale lubię ludzi z takim podejściem jak Twoje, dzięki temu mam więcej AP dla siebie.

Co do tego 55, to już to napisałem, łącznie dlaczego można ich spotkać w eltnen.
Strony: [1] 2
Drukuj

Skocz do:  

Zarejestruj konto i zacznij grać!