ForumDodaj do ulubionych (Tylko IE)Ustaw jako startowa (Tylko IE)Kana3 RSS

 
 

Pobieranie

Menu

Strona główna
Forum

FAQ
Opis gry
Instalacja gry
Wymagania sprzętowe
Silnik CryEngine

Dotacja
Galeria

Dodaj artykuł

Żywioły
Divine Power
Historia Atreii

Rasy
Elyos
Asmodian
Balaur (NPC)

Klasy
Warrior
Priest
Scout
Mage

Multimedia
Filmy
Tapety
Dla graczy
Wygaszacze

AionOnline
    Aion Online - Polski Portal
Zarejestruj konto i zacznij grac!

Latanie
Autor: robertinho

Kontrolowanie lotu

Poprzez naciśnięcie klawisza Page Up – skrzydła zostają aktywowane i po trzech sekundach możemy już wzbić się w powietrze. Używając klawiszy R i F możemy kolejno lecieć w górę bądź w dół. Sterowanie naszą postacią podczas lotu odbywa się za pomocą przycisków WSAD, lub myszką trzymając jednocześnie wciśnięty prawy przycisk myszki. Wtedy postać leci dokładnie tam gdzie wskaże kamera. Aby zakończyć latanie wciskamy klawisz Page Down. Oprócz tych przycisków, do dyspozycji mamy jeszcze spację, odpowiedzialną za szybowanie (wyjaśnienie w dalszej części artykułu).

Największą uwagę podczas latania należy zwracać uwagę na ikonę pokazującą pozostały czas lotu. Wraz z rozpoczęciem latania, zielony pasek w około ikony zacznie się zmniejszać do momentu zakończenia lotu. Kiedy pozostanie nam jedynie 15 sekund lotu, ikona przybierze czerwony odcień oraz komunikat sugerujący szybkie znalezienie lądowiska. W przypadku gdy czas upłynie, postać spadnie na ziemie.

Ta sama ikona jednocześnie pokazuje nam możliwość lotu bądź jej brak. Nie wszystkie lokalizacje w grze pozwalają na używanie skrzydeł i gdy znajdziemy się w jednej z nich, wizerunek skrzydeł na ikonie zniknie. W przypadku możliwości latania ikona będzie podświetlona. Tak jak ikona prezentowana po prawej stronie.

Oprócz paska wokół ikony latania, w trakcie lotu pojawia się drugi pasek nad postacią, który ma dokładnie to samo znaczenie.

W przypadku kiedy na naszej drodze zobaczymy obszar za mgłą (obrazek po prawej) oznaczać to będzie, że jest ona wyłączona z ruchu powietrznego i nie wlecimy do niej. Tak jak było wspomniane wcześniej, podczas lotu trzeba bacznie kontrolować pasek długości lotu, gdyż w przypadku jego wyczerpania, postać spadnie na ziemię. Jeżeli wysokość ta będzie przekraczać 10 metrów, poziom życia (HP) zmniejszy się o konkretną ilość, proporcjonalną do wysokości. W przypadku, gdy wysokość z jakiej spadła postać będzie przekraczać 50 metrów, gracz automatycznie zginie, bez względu na to jak dużo HP posiada. W momencie gdy wylądujemy na ziemi i chcielibyśmy ponownie wzbić się w powietrze, należy odczekać 10 sekund.


Szybowanie

W momencie gdy nasza postać spadnie bądź nią zeskoczymy z dużej wysokości, możemy użyć trybu szybowania wciskając SPACJĘ. Szybowanie nieco różni się od zwykłego latania, gdyż możemy kierować postacią tylko na boki, a lot powoli będzie zmierzał ku ziemi. Zaletą tego trybu jest dużo wolniejsze zużywanie czasu dostępnego lotu. Co więcej, w odróżnieniu od zwykłego latania, szybować możemy w każdym miejscu na świecie.Jak wydłużyć czas lotu


Początkowo długość lotu wynosi jedną minutę. Jednakże dzięki różnym questom, skillom bądź miksturom, można ten czas wydłużyć ponad dwukrotnie. Ponadto, oprócz długości lotu można również zwiększyć szybkość latania za pomocą podobnych przedmiotów.

Questy

Pierwszą z możliwości zwiększenia swojej prędkości lotu jest wykonanie questa. Kiedy postać osiągnie 25 level, w może wykonać questa znajdującego się w dwóch miejscach (dla Elyos w Eltnen, a dla Asmodian w Morheim). W momencie jego ukończenia, prędkość lotu naszej postaci zostanie zwiększona o 33%.

Wyposażenie

Maksymalny czas lotu i szybkość można również podnieść poprzez noszenie określonych elementów wyposażenia. Poniższa tabela obrazuje maksymalną wartość o jaką może podnieść daną statystykę konkretna część wyposażenia:

Przedmiot:

Czas:      

Moc: 

Armor (Zbroja)

25 sekund

10%

Armor (Spodnie)

18 sekund

8%

Naszyjnik (Neckle)

20 sekund

-

Kolczyki (Earrings)

18 sekund

-

Pierścień (Ring)

12 sekund

-

Pas (Belt)

10 sekund

-

Akcesoria do włosów

-

10%

 

 

 

Jak widać za pomocą wyposażenia czas lotu możemy zwiększyć maksymalnie o 193 sekundy, co oznacza cztery razy dłuższe latanie. Szybkość lotu może być zwiększona maksymalnie o 28%. Niestety nie jest to takie łatwe, gdyż wszelkie armory dające jakiś bonus do latania trzeba sobie najczęściej samemu złożyć i tak jak napisane wcześniej, podane liczby są maksymalnymi więc górna część armoru może nam dodać np. tylko 10 sekund dłuższego latania.

Artefakty 

Po osiągnięciu 29 levelu mamy możliwość wykonania specjalnego questa, po którym będziemy mogli kupić specjalny artefakt wydłużający czas lotu naszej postaci. Dzięki niemu, oprócz na stałe wydłużonego czasu lotu, zmieni się również wygląd naszych skrzydeł. Do dyspozycji mamy dwa artefakty: Flight feather of Darkness i Flight feather of Abyss, odpowiednio kosztujące 968k oraz 12,1kk. Pierwszy z nich wydłuża ogólny czas trwania lotu o 30 sekund, a drugi o 60 sekund.

Wygląd pierwotny:

Feather of Darkness:

Feather of Abyss:

Zapraszamy do dyskusji na temat tego artykułu i podsyłania wszelkich sugestii.
Będziemy wdzięczni za uwagi i sygnały dotyczące ewentualnych błędów.
By wysłać swój komentarz lub sugestie - odwiedź nasze forum!

Panel

Login:
Hasło:
Rejestracja

Shoutbox

Musisz być zalogowany aby pisać wiadomości


Archiwum

Dotacja

Stan konta portalu.

Potrzeba: 427 zł
Zebrane: 424 zł
Brakuje: 3 zł

Dotacja

Ostatnie


Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć


Więcej

www.aiononline.com.pl - Aion Online - Polski Portal - wszystkie prawa zastrzeżone!