ForumDodaj do ulubionych (Tylko IE)Ustaw jako startowa (Tylko IE)Kana3 RSS

 
 

Pobieranie

Menu

Strona główna
Forum

FAQ
Opis gry
Instalacja gry
Wymagania sprzętowe
Silnik CryEngine

Dotacja
Galeria

Dodaj artykuł

Żywioły
Divine Power
Historia Atreii

Rasy
Elyos
Asmodian
Balaur (NPC)

Klasy
Warrior
Priest
Scout
Mage

Multimedia
Filmy
Tapety
Dla graczy
Wygaszacze

AionOnline
    Aion Online - Polski Portal
Zarejestruj konto i zacznij grac!

Crafting (Zbieractwo)
Autor: Hetman

System gromadzenia materiałów (gathering) w Aion nie różni się radykalnie od tego stosowanego w innych grach MMORPG. Każdy wyszczególniony w grze surowiec może zostać zebrany, jeśli tylko gracz osiągnie odpowiedni do tego poziom w kompetencji zbieracza. Rodzaje zbierania są dwa: extract vitality z naziemnych przedmiotów i extract aether z powietrznych. Dopóki nie zostaniecie Daevas możecie rozwijać wyłącznie gathering naziemny, którego poziom zostanie przekształcony w extract vitality w momencie awansu. Interfejs składa się z 2 linii: sukcesu i porażki. Rozpoczynamy zbieranie klękając na przedmiot (roślinę). Jeśli linia porażki wypełni się pierwsza, operacja jest fiaskiem. Różnica pomiędzy poziomem potrzebnym do zebrania przedmiotu i poziomem zbieracza determinuje procent sukcesu, jak również czas operacji.
 

 
Podstawowe zasady zbierania:

1.Gracz będzie mógł zebrać jedynie surowce na jego lub niższym poziomie. Surowce poza zasięgiem zbioru mają ich nazwę napisaną na czerwono. 
2.Każdy surowiec można będzie zbierać kilkakrotnie (trzy jeśli chodzi o "naziemne" i pięć jeśli mówimy o aetherze), za wyjątkiem kamieni szlachetnych, gdzie tylko jedna próba jest dozwolona.
3.Te liczby prób są sumą absolutną i nie zależy ani od ilości graczy, ani od czasu. Np. gracz X będzie próbował zebrać roślinę cztery razy bez powodzenia i zrezygnuje, tydzień później inny gracz trafi na tę samą roślinę i po jednym zbiorze ona zniknie. 
4.Miejsca występowanie surowców są stałe. 
5.Jeśli osiągniecie poziom Daeva, nie będziecie mogli zbierać surowców w ten sam sposób jak „zwykli” ludzie. 
6.Zbierając surowce, powiększacie swoje doświadczenie w tej dziedzinie, a także otrzymujecie level exp.

Aether jest obecny we wszystkich istniejących przedmiotach na Atreii. Jego rola jest na tyle ważna, by wyznaczył on różnice pomiędzy ludźmi i Daevas – ci ,którzy są zdolni do panowania nad aetherem, i ci którzy nie są. „Boska Moc”- „Divine Power” również jest formą tego aetheru, który uwalnia się z chwilą śmierci przeciwnika.

Kompetencję zbierania można podzielić na dwa rodzaje, biorąc pod uwagę poziom gracza: zbieranie przez człowieka i przez Daevas. Wśród  tych ostatnich istnieje podział na trzy typy biorące pod uwagę właśnie zdolności manipulowania aetherem.

Zdolność zbierania ludzkiego.
zbieranie ręczne. Max lvl  49. 

 
Gracze w przedziale leveli od 1 do 9 uważani są za ludzi. 
W związku z tym dysponują oni jedynie ludzką metodą zbierania – zbieranie ręczne. Nawet jeśli używana będzie ona bardzo krótko (gracz staje się Daevas wraz z osiągnięciem levelu 10), to ważne jest, by zdobyć w niej jak największy (zalecane 10-15) poziom, gdyż zostanie on przeniesiony na Daevas. Podczas zbierania materiałów widzimy odpowiednie wskaźniki informujące nas o powodzeniu czynności. Niebieski kolor symbolizuje powodzenie, natomiast kolor żółty przeciwnie - niepowodzenie.
 

  

Zdolność zbierania Daevas – czerpanie siły witalnej, pozyskiwanie aetheru i zamiana surowców. Max lvl umiejętności to 99.

Wyjątek stanowi umiejętność przekształcenia, jego poziom nie został określony.

Gracze otrzymują zdolność manipulowania energią zawartą w aetherze wraz z osiągnięciem poziomu Daevas. Począwszy od tego momentu można będzie zbierać również surowce zawieszone w powietrzu (zdolność latania). W związku z tym, że Daevas nie może używać ludzkiej kompetencji zbierania ręcznego surowców, dane mu są dwie inne możliwości.

   
Pozyskiwanie aetheru. Maksymalny lvl nie jest ograniczony.


Jest to zupełnie nowa zdolność, którą zaczyna się rozwijać od levelu 1, zostając Daevas. Różnica i trudność zarazem polega na tym, iż aether pojawia się jedynie w powietrzu. Cząstki aetheru mają te same właściwości, co normalne surowce. Zbierając aether można trafić na kamień szlachetny , jak i na kawałek drewna. Zależy to jedynie od szczęścia. Zbierając aether nie zapomnijcie nigdy o jednej rzeczy! W powietrzu czas waszego lotu jest ograniczony i gdy się on skończy, spadniecie jak kamień w wodę.

Ponieważ aether jest esencją wszystkich surowców, doświadczeni Daevas mają możliwość przekształcenia go w potrzebne im materiały. Zdolność tę uzyskuje się, ucząc się odpowiednich przepisów i recept. Można je będzie kupić u przeznaczonego do tego celu NPC.
 
Aktualnie można wyróżnić dziewięć surowców:

Zioła
Surowiec podstawowy w alchemii. Spotykany w lasach i na łąkach.

Kwiaty
Znaleźć je można na tych samych terenach co zioła. Używane są głównie przez krawców.

Owoce
Nieodzowne w każdej kuchni. Smaczne i zdrowe.

Drewno
Surowiec dla każdego stolarza.

Minerały
Znajduje je się w górach, grotach i kopalniach. Stosowane u płatnerzy i kowali.

Kamienie szlachetne
Zawsze w pobliżu minerałów, ich główny użytkownik to jubiler.

Muszle i małże
Zbierane w płytkiej wodzie, są bardzo poszukiwane przez wykwintnych kucharzy.

Ryby
Spotykane w jeziorach i rzekach, wzbogacają menu dobrego kucharza.

Aether
Spotykany wszędzie tam, gdzie lot jest możliwy. Można go przekształcić na wszystkie potrzebne surowce i jest używany przez wszystkich specjalistów.

Mapy występowania surowców w krainie Elyos:

Mapy występowania surowców w krainie Asmodians:

Tabela materiałów zawierająca ich nazwy, rodzaj, poziom (od którego stają się użyteczne), profesję craftingu w której są potrzebne oraz powiązane z nimi questy:

Wrażenia i wnioski beta testerów Aion:

Zbieractwo okazało się łatwiejsze, niż większość oczekiwała. Poziom kompetencji wzrastał bardzo szybko. Kilka godzin wystarczyło by osiągnąć poziom 90. Jako rzecz interesującą odnotowano, że umiejscowienie surowców w terenie szło w parze ze strefami gry na tym samym poziomie gracza...

Zapraszamy do dyskusji na temat tego artykułu i podsyłania wszelkich sugestii.
Będziemy wdzięczni za uwagi i sygnały dotyczące ewentualnych błędów.
By wysłać swój komentarz lub sugestie - odwiedź nasze forum!

Panel

Login:
Hasło:
Rejestracja

Shoutbox

Musisz być zalogowany aby pisać wiadomości


Archiwum

Dotacja

Stan konta portalu.

Potrzeba: 427 zł
Zebrane: 424 zł
Brakuje: 3 zł

Dotacja

Ostatnie


Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć


Więcej

www.aiononline.com.pl - Aion Online - Polski Portal - wszystkie prawa zastrzeżone!